İş garantili ve burslu meslek lisesi -Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bu yıl eğitime…

  • Yazı boyutu
İş garantili ve burslu meslek lisesi
  -Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bu yıl eğitime…

İş garantili ve burslu meslek lisesi -Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bu yıl eğitime başlayacak olan OSB Meslek Lisesi, öğrencilerine hem iş garantisi hem de burs imkanı sunuyor -30 derslikli, 900 öğrenci kapasiteli, 6 ayrı meslek atölyesi bulunan meslek lisesinde çok sayıda sosyal tesis ve öğrenci yurdu da bulunuyor

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bu yıl eğitime başlayacak olan OSB Meslek Lisesi, öğrencilerine hem iş garantisi hem de burs imkanı sunuyor.
     Kayseri OSB tarafından yaptırılan ve 11 Nisan 2011'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün temelini attığı meslek lisesi, 2012-2013 öğretim yılı için öğrenci kaydına başladı.
     OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya ve OSB yönetim kurulu üyeleriyle birlikte meslek lisesini gezerek incelemelerde bulundu.
     Hasyüncü, bu yatırımla hem sanayinin gelişmesine hem de ülkenin istihdamına önemli bir katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
     "Bugün bölgemizde birçok fabrikanın ilan panosunda işçi aradıklarına ilişkin ilanlar görmekteyiz. Sanayicilerimiz kalifiye eleman konusunda ciddi sıkıntılar yaşamakta. Biz de kalifiye eleman konusundaki bu eksikliğin giderilmesi için bölgemizde 30 derslikli, 900 öğrenci kapasiteli, 6 ayrı meslek atölyesi bulunan meslek lisemizi yaptırdık. Toplam 38 bin metrekare alan üzerine inşa edilen okulumuzun şu anda 15 bin metrekare kapalı alanı tamamlandı. Okul kompleksi, öğrenci yurdu ve spor salonunun da inşa edilmesiyle toplam 30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak."
     Okulun OSB'de bulunmasının öğrencilere önemli katkı sağlayacağını dile getiren Hasyüncü, "Burada öğrenciler eğitimlerini birebir işletmelerde gerçekleştirme imkanı bulacaklar ve daha sonra buradan mezun olduklarında işlerinde uzman olarak sanayi tesislerinde iş hayatlarına başlamış olacaklar. Öğrencilerimize sunacağımız en önemli avantajlar ise kendilerine iş garantisi ve burs desteği sağlayacak olmamızdır" diye konuştu.
     AK Parti Kayseri Milletvekili Öksüzkaya ise mesleki eğitimin sanayi üretimi ve dolayısıyla ülke ekonomisi için çok önemli bir etken olduğunun altını çizerek, okulun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 208 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir