İş dünyasından "eş rızası" teşekkürü -Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu: -"Hem…

  • Yazı boyutu
İş dünyasından "eş rızası" teşekkürü
  -Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu:
  -"Hem…

İş dünyasından "eş rızası" teşekkürü -Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Allıoğlu: -"Hem iç hem de dış ticareti olumsuz yönde etkileyen bu düzenlemenin revize edilmesi önemli bir adımdır. Değişiklik ekonominin de önünü açacaktır"

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu, ticari kredi kullanımında eş rızasını gerektiren uygulamadaki düzenlemenin iş dünyasında memnuniyet yarattığını, değişikliğin ekonominin önünü açacağını belirtti.
     Allıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, iş dünyasının sesine kulak veren hükümetin, bankalardan ticari işletmelere alınan veya işletme adına kefil olunan kredilerdeki eş rızası uygulamasını kaldırdığını ifade etti.
     Uygulamanın ekonomiyi sekteye uğradığına işaret eden Allıoğlu, şunları kaydetti:
     "Bu hükmün uygulamaya girdiği 1 Temmuz 2012 tarihinden bu yana işadamlarının eli kolu bağlanmıştı. Anılan düzenleme nedeniyle ticari hayat sekteye uğramış, basit bir kredi alımında dahi bankalar kırk dereden su getirerek, işadamlarına zorluk çıkarır hale gelmişti. Eş rızası şartı, özellikle yaptığı iş, bankalarla çalışmayı gerektiren işadamları için adeta kabustu. Bu düzenleme yalnızca işadamları için değil eşleri için de eziyete dönüşmüştü. Her an imzasına ihtiyaç duyulabilen eşler ne yapacağını bilemez haldeydi. Hem iç hem de dış ticareti olumsuz yönde etkileyen bu düzenlemenin, revize edilmesi önemli bir adımdır. İş yaşamında hız çok önemlidir ve bırakın haftaları, saatlerin bile önemi vardır. Bu anlamda yapılan değişiklik, ekonominin de önüne açacaktır."
     Özellikle çok ortaklı şirketlerde, kefalet için eş şartı aranmasının eşleri boşanmanın eşiğine getirdiğini belirten Allıoğlu, değişikliğin gerçekleşmesinde emeği geçen kabine üyelerine, iş dünyası adına teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir