İş Bankası'ndan yüzde 100 Anapara Korumalı fon

  • Yazı boyutu
İş Bankası'ndan yüzde 100 Anapara Korumalı fon

İş Bankası'ndan yüzde 100 Anapara Korumalı fon

Türkiye İş Bankası bugünden itibaren 26 Şubat'a kadar iki farklı anapara korumalı fonu yatırımcılarına sunuyor.
     Yapılan açıklamaya göre, aralarında Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Kore, Endonezya ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin borsalarına yatırım yapan yüzde 100 Anapara Korumalı Gelişmekte Olan Ülkeler Fonu, yaklaşık 13 aylık yatırım dönemi sonunda bu borsaların yükselişinden kazanç sağlamayı amaçlıyor.
     Temel özelliği farklı piyasa koşullarında farklı yatırım araçlarına yönelmesi olan yüzde 100 Anapara Korumalı İş Bankası Türkiye Dinamik Endeksi Fonu ise piyasalarda riskten kaçış eğiliminin düşük olduğu dönemlerde İMKB-30 endeksine yatırım yapıyor. Riskten kaçış eğiliminin yüksek olduğu dönemlerde altın ve Amerikan tahvillerinden oluşan portföyü tercih ediyor. Böylelikle 14 aylık yatırım dönemi süresince her türlü piyasa koşulunda getiri aramaya devam ediyor.
     Her iki fon da vade sonunda yatırımcılarına yüze 100 anapara koruması sağlarken fonların getirileri Dolar/TL kurundaki değişimlerden etkilenmiyor. Fonların vade bitiminden önce satılması durumunda yatırımcılardan erken çıkış komisyonu alınmıyor.
     Asgari alım limiti 1.000 TL olan fonlar, İş Bankası şubelerinin yanı sıra internet şubesinden de satın alınabilecek.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir