İş Bankası'ndan KOBİ'lere destek

  • Yazı boyutu
İş Bankası'ndan KOBİ'lere destek

İş Bankası'ndan KOBİ'lere destek

KOSGEB'in KOBİ'lerin finansman ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu geri ödemesiz ve/veya geri ödemeli destek programlarına İş Bankası da kredi ürünleri ile katkı sağlıyor.
     İş Bankası açıklamasına göre, İş Bankası'nın azami KOSGEB destek tutarı kadar sunduğu "Köprü Finansman Kredisi" KOSGEB Destek Paketi'nden yararlanacak KOBİ'lerin destek tutarlarının KOSGEB tarafından ödenmesine kadar geçen sürede oluşacak finansman ihtiyacının karşılanmasını ve projelerin ilerleyişine ivme kazandırılmasını amaçlıyor.
     İş Bankası'nın "Eş Finansman Kredisi" ürünü ile de KDV hariç toplam maliyet tutarının KOSGEB tarafından desteklenmeyen kısmı için KOBİ'lere kredi kullandırılabiliyor. Ayrıca, geri ödemeli KOSGEB Destek Programları'nda, destek ödemesinin yapılabilmesi için KOSGEB tarafından KOBİ'lerden talep edilen teminat mektubu, uygun koşullarla İş Bankası tarafından sunuluyor.
     İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce konuya ilişkin açıklamasında, şunları kaydetti:
     "İş Bankası olarak her zaman amacımız bir bankadan daha fazlası olmak, yalnızca işin değil, hayatın ve piyasanın içinde, bunların bir parçası olmaktır. KOBİ'lerle olan ilişkimizde de bunu gözetiyor, istek ve ihtiyaçlarını uzun yıllardan beri takip ediyor ve buna göre kendimizi geliştiriyoruz. KOSGEB'in sunmuş olduğu destek programları da konu ve içerikleri itibariyle ekonominin can damarı olan KOBİ'lerin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacak olan, onları yakından ilgilendiren alanlardır. Biz de KOBİ'lere bu alanlarda da destek olarak bu yolla ülkenin gelişimine katkıda bulunmayı misyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir