İş Bankası'na Japonya'dan 300 milyon dolar kredi -İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali:…

  • Yazı boyutu
İş Bankası'na Japonya'dan 300 milyon dolar kredi
     -İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali:…

İş Bankası'na Japonya'dan 300 milyon dolar kredi -İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali: -"Yenilenebilir enerji projelerine yönelik kredi anlaşması, JBIC'nin Türkiye'de bu konuda imzaladığı ilk kredi anlaşması..."

Türkiye İş Bankası, Japan Bank for International Cooperation (JBIC) ile yenilenebilir enerji projelerinin ve Japonya'dan yapılacak ithalatların orta ve uzun vadeli finansmanına yönelik iki ayrı kredi anlaşması imzaladı.
     İş Bankası açıklamasında, bankanın anlaşmalar çerçevesinde, JBIC'ten yenilenebilir enerji projeleri ile ilgili Japonya'dan tedarik edilecek mal ve hizmetlerin finansmanına yönelik 100 milyon dolar, Türkiye ve Ortadoğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika bölgesindeki komşu ülkelere Japonya'dan yapılacak ihracatın finansmanı için de 200 milyon dolar tutarında kredi imkanı sağladığı belirtildi.
     Böylece banka, yenilenebilir enerji projelerine yönelik kredi anlaşması kapsamında azami 18 yıl, Japonya'dan yapılacak ithalatların finansmanı için yapılan kredi anlaşması kapsamında azami 10 yıl vadeye kadar kredi kullanımı mümkün olabilecek.
    
     -Adnan Bali-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yenilenebilir enerji projelerine yönelik kredi anlaşmasının JBIC'nin Türkiye'de bu konuda imzaladığı ilk kredi anlaşması olduğunu ve JBIC'in bir kez daha İş Bankası'nı tercih etmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
     Bali, yeni anlaşmaların Türkiye İş Bankası ile JBIC arasındaki süregelen güçlü işbirliğinin bir göstergesi olarak iki ülke ekonomik ve ticari ilişkilerinin gelişimine katkıda bulunacağını aktardı.
     JBIC adına anlaşmalara imza atan JBIC İngiltere Temsilcisi Masaaki Yamada da bu anlaşmalar öncesinde ağırlığı gemi finansmanına yönelik olmak üzere yaklaşık 500 milyon dolar tutarına ulaşan kredi anlaşmaları çerçevesinde İş Bankası ile işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, yeni anlaşmaların karşılıklı işbirliği imkânlarını artırarak iki ülke ilişkilerinin kuvvetlenmesine katkı sağlayacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir