İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce: "2012 yılında 66 ilde en fazla nakdi ticari kredi…

  • Yazı boyutu
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce:
     "2012 yılında 66 ilde en fazla nakdi ticari kredi…

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce: "2012 yılında 66 ilde en fazla nakdi ticari kredi veren özel bankayız. 15 ilde ise ikinciyiz. KOBİ kredilerinde takip oranımız sektör ortalamasının altında. KOBİ'leri sorunsuz büyütüyoruz" -"Müşterisine sadık olan banka ile çalışın. Krize göre iş yapan bankaları tercih etmeyin. Yarı yolda bırakmayan, müşterisinin doğrusunu da gözeten bir banka ile çalışın" -İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürü İzlem Erdem: "IMF'ye bakıldığında krizden bu yana tüm tahminlerinde aşağı yönlü revizeler görülüyor. Öngörülerde netlik yok"

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Suat İnce, 2012 yılında 66 ilde en fazla nakdi ticari kredi veren özel banka olduklarını belirtti.
     Türkiye İş Bankası'nın 2012 yılında KOBİ'lerin sağlıklı büyümesine yönelik başlattığı "İş'te Seminer"in bu yılki ilk toplantısı İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi'nin katkılarıyla düzenlendi.
     KOBİ'lere kamu, Ar-Ge, hibe ve teşvikler ile Ar-Ge ve inovasyon hakkında bilgi verilen seminerin açılışında konuşan İnce, İş Bankası politikaları hakkında bilgi verdi. Irak'ın Bağdat ve Duhok kentlerinde şube açmayı planladıklarını kaydeden İnce, "Nakdi ticari kredilerde 76 milyar 225 milyon lira ile halen en öndeyiz. Yüzde 14,4 ile pazar lideriyiz" dedi.
     İş Bankası'nda tüm şube müdürlerinin ticari kredi verme yetkisi olduğunu bildiren İnce, "Gayrinakdi kredi bakiyesi 28 milyar 622 milyon lira. Bu kalemde de birinciyiz. 2012 yılında 66 ilde en fazla nakdi ticari kredi veren özel bankayız. 15 ilde ise ikinciyiz. KOBİ kredilerinde takip oranımız sektör ortalamasının altında. KOBİ'leri sorunsuz büyütüyoruz" şeklinde konuştu.
    
     -"İnovasyon faaliyetlerimizle destek vermeye hazırız"-
    
     KOBİ'lere yönelik inovasyon destek paketlerine de değinen İnce, "Bir Ar-Ge'si olup, kamu fonlarından hak kazanmış müşterilere verdiğimiz destek kredileri, Kalkınma Ajansı destek kredileri ve KOSGEB'in KOBİ'lere sağladığı destek paketi gibi desteklerle, inovasyon faaliyetlerimizle destek vermeye hazırız" diye konuştu.
     KOBİ'lere bankalarla çalışmalarında dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Müşterisine sadık olan banka ile çalışın. Her ortamda. Müşterisini şaşırtmayan bir bankayı tercih edin. Krize göre iş yapan bankaları tercih etmeyin. Onlarla çalışmayın. Müşterisinin yüzüne bakan bir bankayı tercih edin. Konjonktüre göre iş yapış şekillerini ve koşullarını değiştirmeyen, iyi ve kötü günde müşterisinin yanında olan, yarı yolda bırakmayan, sadece kendi doğrusunu değil, müşterisinin doğrusunu da gözeten bir banka ile çalışın."
    
     -"Yeni normalimiz, inişli çıkışlı bir süreç"-
    
     Seminerde dünyadaki ve Türkiye'deki ekonomik gelişmeler hakkında bilgi veren İş Bankası İktisadi Araştırmalar Müdürü İzlem Erdem, "Yeni normal ne zaman gelecek diye bekliyoruz ama böyle olmadığı görülmektedir. Yeni normalimiz, inişli çıkışlı bir süreçle yaşamaya devam edeceğimiz görülmektedir. İşlerimizi de buna göre şekillendirmeliyiz" dedi.
     Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) krizden bu yana tüm tahminlerinde aşağı yönlü revizeler görüldüğünü ve ön görülerde netlik olmadığına işaret eden Erdem, Avro Bölgesi'nde daralmanın devam edeceğini söyledi. Türkiye'nin iyi bir durumda olduğunu kaydeden Erdem, Amerika ekonomisinde de toparlanma olduğunu ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir