İş Bankası 850 milyon lira nominal değerli bono ve tahvil halka arz ediyor

  • Yazı boyutu
İş Bankası 850 milyon lira nominal değerli bono ve tahvil halka arz ediyor

İş Bankası 850 milyon lira nominal değerli bono ve tahvil halka arz ediyor

İş Bankası, iki farklı vadeli 700 milyon lira nominal değerli banka bonosu ile 150 milyon lira nominal değerli iskontolu tahvil halka arz edecek.
     İş Bankası, 19-22 mart arasında iki farklı vadeli banka bonosu ile iskontolu tahvilinin halka arzını gerçekleştirecek.
     İş Bankası açıklamasına göre, 350 milyon lira nominal değerli 92 gün vadeli banka bonosu, 350 milyon lira nominal değerli 169 gün vadeli banka bonosu ve 150 milyon lira nominal değerli 379 gün vadeli iskontolu tahvil halka arz edecek. Toplam 700 milyon lira nominal değerli olan banka bonolarının arzına yüksek talep gelmesi durumunda halka arz miktarı 900 milyon lira nominal değere kadar artırılabilecek.
     İş Bankası'nın 92 gün vadeli bonosu benzer vadeli Devlet İç Borçlanma Senetlerinin ağırlıklı ortalama bileşik faizinin ortalaması üzerine yüzde 0,50 ek getiri oranıyla; 169 gün vadeli bonosu benzer vadeli Devlet İç Borçlanma Senetlerinin ağırlıklı ortalama bileşik faizinin ortalaması üzerine yüzde 0,60 ek getiri oranıyla ve 379 gün vadeli iskontolu tahvili ise benzer vadeli Devlet İç Borçlanma Senetlerinin ağırlıklı ortalama bileşik faizinin ortalaması üzerine yüzde 0,70 ek getiri oranı ile ihraç ediliyor olacak.
     Minimum satış tutarı 1.000 lira olan tahvil ve bonoların talep toplama işlemi İş Bankası şubeleri, isbank.com.tr İnternet Şubesi ve 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesinden müşteri temsilcileri aracılığıyla gerçekleştirilecek.
     İMKB Borçlanma Araçları Piyasası'nda işlem görecek olan İş Bankası tahvil ve bonolarının ikincil piyasada da alım-satımı mümkün olacak.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir