İş adamı İhsan Kalkavan: -"Kötü işletme yoktur. Kötü işleten vardır. Bir şirket…

  • Yazı boyutu
İş adamı İhsan Kalkavan: 
     -"Kötü işletme yoktur. Kötü işleten vardır. Bir şirket…

İş adamı İhsan Kalkavan: -"Kötü işletme yoktur. Kötü işleten vardır. Bir şirket kaybediyorsa, suçlu çalışan değildir. Sorun yöneticidedir. Bizim işini iyi yapan yöneticilere ihtiyacımız var"

İş adamı İhsan Kalkavan, "Kötü işletme yoktur. Kötü işleten vardır. Bir şirket kaybediyorsa, suçlu çalışan değildir. Sorun yöneticidedir. Bizim işini iyi yapan yöneticilere ihtiyacımız var" dedi.
     Kaynak Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, iş adamı ve Kasımpaşa Spor Kulübü yöneticisi İhsan Kalkavan, Kaynak Eğitim ve Kültür Derneği'nin her ay düzenlediği "Ufuk Turu"na katıldı.
     Toplantıda Kalkavan, Kaynak Holding çalışanlarıyla deneyimlerini paylaştı ve Twitter üzerinden salondan ve sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı.
     Kasımpaşa Kulübü'ne nasıl yönetici olduğu hakkında anekdotlar aktaran Kalkavan, iş hayatında yaşadığı zorlukları dinleyenlerle paylaştı. İhsan Kalkavan, çalışanlara şu tavsiyelerde bulundu:
     "Çocuklarınızı çok küçük yaşlarda hayata hazırlamaya çalışın. Gün içerisinde yaşadıklarınızı muhakkak çocuklarınızla paylaşın. Gerekirse bazen çalışma ortamına götürüp, gezdirin. Çocuklarımı gemilere gezdirmeye götürüyorum, o ortamı görmelerini sağlıyorum. Bu şekilde hareket ettiğimiz vakit, çocuklarımıza ileride daha iyi bir iş hayatı sunarız. Yaşlılar ufuklarını gençler ile paylaşırsa çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkar. Çünkü gençlerde ufuk azdır ama enerji çoktur. Bu ikisi birleştiğinde çok daha verimli bir durum ortaya çıkar."
     Türkiye'nin merhum Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal ile hızlı bir ivme kazandığını, her geçen gün ekonomisi hızla büyüyen bir ülke haline geldiğini, dış kuvvetler önünü kapatmadığı sürece kısa bir süre içinde çok daha iyi noktaya geleceğine inandığını belirten Kalkavan, "İşsizliğin olduğu bu dönemde hala çok insana yardımcı olmak için her zaman Allah'a personel sayımın artması için dua ediyorum. Bu şekilde hem onlara yardımcı oluyorum hem de helal para kazanmalarına vesile olmaya çalışıyorum" ifadesini kullandı.
     İhsan Kalkavan, dürüst olmanın ticarette en büyük servet olduğunu vurgulayarak, "Bunu yanında itibar da servetten daha önemlidir. Kötü işletme yoktur. Kötü işleten vardır. Bir şirket kaybediyorsa, suçlu çalışan değildir. Sorun yöneticidedir. Bizim işini iyi yapan yöneticilere ihtiyacımız var" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir