İş adamı Ağaoğlu, Diyarbakır'da 9 okul onaracak -Ali Ağaoğlu: "Bağlar ilçesindeki 9 okulun…

  • Yazı boyutu
İş adamı Ağaoğlu, Diyarbakır'da 9 okul onaracak
  -Ali Ağaoğlu: "Bağlar ilçesindeki 9 okulun…

İş adamı Ağaoğlu, Diyarbakır'da 9 okul onaracak -Ali Ağaoğlu: "Bağlar ilçesindeki 9 okulun onarımını üstlenerek, ilk yatırımımızı yapacağız" -"Teşvik Yasası buraya büyük olanak sağlıyor. Bunu değerlendirip, bölge insanına ve istihdama katkı sunmalıyız"

İş adamı Ali Ağaoğlu, Bağlar ilçesindeki 9 okulun onarımını üstleneceklerini bildirdi.
     AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronat ile Diyarbakır'a gelen iş adamı Ağaoğlu, Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret ettikten sonra Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun tarafından verilen "Diyarbakır'a yatırım teşvikleri" konulu bilgilendirme toplantısına katıldı.
     Vali Toprak burada yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın üretim merkezi olması için büyük çaba sarf ettiklerini, cumhuriyet tarihinin en önemli teşvik uygulamasının açıklanmasının ardından Diyarbakır'a yatırım için çok sayıda iş adamının geldiğini söyledi.
     Diyarbakır'ın, GAP'ın hayata geçirilmesiyle tarım ve tarıma dayalı sanayi ile hayvancılık alanında önemli üretim merkezi haline gelmeye başladığını ifade eden Toprak, "Gelen yatırımcılarımıza organize sanayi bölgesi ile başka yerlerde yer sunmak için altyapı oluşturuyoruz. Yatırımcıların, vasıflı işçi bulması için de mesleki kurslar açıyoruz. Ağaoğlu gibi iş adamlarımızın gelmesi Diyarbakırımızın ve bölgemizin daha iyi anlaşılmasına imkan sağlayacaktır" dedi.
     Milletvekili Cuma İçten ise uçakta sohbet esnasında iş adamı Ağaoğlu'nun, Bağlar ilçesindeki 9 okulun onarımını üstlendiğini belirterek, "Ağaoğlu, Türkiye'nin bir çok yerinde eğitim ve sosyal projelere büyük destek veriyor. Diyarbakır'ın imaj problemi var. Bunun için de bir sinema projesine sponsor olacak" diye konuştu.
    
     -"Reytingim olduğu için biraz da beni kullandı"
    
     Ali Ağaoğlu ise Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Remzi Can'ın, birkaç gün önce Diyarbakır'ın imajının yanlış olduğuna ilişkin bir açıklaması olduğunu anımsattı.
     Bu açıklamada kendisinin Diyarbakır'a gelişinde zırhlı araç talep ettiğinin de yer aldığını aktaran Ağaoğlu, şöyle konuştu:
     "Medya reytingim olduğu için biraz da beni kullandı. Telefonla konuştuğumuzda bunu da bana söyledi. 'Başka bir isim verseydim dikkat çekmezdi' dedi. Irak'ta olduğu için genel sekreteriyle görüşeceğim. Ama Diyarbakır'ın imajı ile ilgili düşüncesine ben de katılıyorum. Aslında Diyarbakır'ın böyle olmadığını ifade etmeye çalıştı. Bu söylem Diyarbakır'a geliş programımı öne aldı."
     Ağaoğlu, bölgede yatırım yapan bir kuruluş olduklarını, Bingöl'de 3 hidroelektrik santralı yapmakta olduklarını Şırnak'ta ise hidroelektrik santraliyle ilgili hazırlıkları olduğuna değinerek sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Türkiye yatırım yapılabilir sayılı ülkeler arasında yer alıyor. İstanbul neyse Diyarbakır odur. Ülkemizin her tarafına yatırım yapılabilir. Doğuya yatırım konusunda eksiğimiz var. İstihdam konusunda sıkıntılar var. Burada neler yapılabileceğini gezip göreceğiz. Kısmet olursa yatırım yapacağım. Tanıdığım ekonomik durumu çok iyi Diyarbakırlı iş adamlarımız var. Ben onlardan da rica ediyorum. Teşvik Yasası buraya büyük olanak sağlıyor. Bunu değerlendirip, bölge insanına ve istihdama katkı sunmalıyız. İnşaat, enerji ve turizm alanında faaliyet gösteriyoruz. Burada konaklama alanında büyük yatırıma ihtiyaç var. İnşallah burada yatırım yapıp hem Diyarbakır'a hem ülkemize katkı sunma düşüncemiz var. Eğitim gönüllüsü bir insanım. Bağlar ilçesindeki 9 okulun onarımını üstlenerek, ilk yatırımımızı yapacağız. Diyarbakır yatırım potansiyeli olan bir ilimiz."
    
     -"Tedirginlik duymuyoruz"
    
     Öte yandan AK Parti Milletvekili Cuma İçten, bir gazetecinin, AK Partili milletvekillerinin terör örgütü mensuplarınca kaçırılacağına ilişkin yayımlanan haberle ilgili sorusunu, "AK Partili tüm vekillerin böyle bir riski var. Biz vekil olurken, hangi yola boş koyduğumuzu, nelerle karşılaşabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Bundan tedirginlik duymuyoruz. Tüm vekillerin yaşayacağı bir risk, bunu çok önemsemiyorum. Bize bir yıldır gelen bilgi var. Son zamanlarda bu bilgiler çok yoğunlaşmış olabilir" diye yanıtladı.
    
    
    

Bu haberi 214 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir