İrlanda'nın bankacılık sorunu -Sorunların çözümü için Avrupa'dan destek isteyen hükümet bir…

  • Yazı boyutu
İrlanda'nın bankacılık sorunu
  -Sorunların çözümü için Avrupa'dan destek 
  isteyen hükümet bir…

İrlanda'nın bankacılık sorunu -Sorunların çözümü için Avrupa'dan destek isteyen hükümet bir süre daha bekleyecek

Borç krizindeki İrlanda'da giderek derinleşen bankacılık sorunlarının çözümü için Avrupa'dan acil destek bekleyen hükümet, borç yükünü hafifletecek yeni bir anlaşma talebine şimdilik olumlu yanıt alamadı.
     İrlanda basınında çıkan haberlere göre Alman yetkililer, İrlanda'nın banka borçları konusunun yeniden gündeme alınmasına, "dünyaya olumsuz mesaj gönderebileceği" gerekçesiyle, şu aşamada gerek görmediklerini bildirdi.
     İrlanda Başbakanı Enda Kenny, Berlin'den gelen bu değerlendirmelerin ardından yaptığı açıklamada, Avrupa'nın önünde seçimler, İspanya bankalarının durumunun değerlendirilmesi ve AB bütçe anlaşmasının onaylanma süreci gibi başka ciddi meselelerin de bulunduğunu, bu yüzden Haziran ayı içinde İrlanda'nın beklentileriyle ilgili bir gelişme beklemediklerini kaydetti.
     Başbakan Yardımcısı Eamon Gilmore da, dün, banka borçları konusunda İrlanda'ya kolaylık sağlayacak bir anlaşma için Avrupa'dan siyasi destek toplamaya çalıştıklarını söylemiş, bu çerçevede Avrupa İstikrar Mekanizması'nın (ESM) fonlarından doğrudan yararlanılmasının da bir seçenek olabileceği mesajını vermişti.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir