İrlanda -Dublin otellerinde kriz...

  • Yazı boyutu
İrlanda -Dublin otellerinde kriz...

İrlanda -Dublin otellerinde krizle birlikte düşen oda fiyatları yeniden yükselişte

İrlanda'nın başkenti Dublin'de ekonomik krizle birlikte bir hayli düşen otel odası fiyatları, yeniden yükselişe geçti.
     İş dünyasına danışmanlık hizmeti veren Deloitte şirketinin yaptığı araştırmaya göre, başkentteki otellerde oda fiyatları bir yıl içinde yüzde 7,8 oranında artış gösterdi.
     Geçen yılın ilk yarısında geceliği ortalama 81,32 avro olan fiyatlar, bu yıl aynı dönemde ortalama 86,91 avro olarak kayıtlara geçti.
     Deloitte danışmanları, turizmin ülke ekonomisine katkılarının sürebilmesi için otel işletmecilerine fiyatları düşük tutmayı sürdürmeleri önerisinde bulundu.
     Ekonominin yükselişte olduğu "Kelt Kaplanı" döneminin ardından, 2008'de emlak ve bankacılık sektörlerindeki çöküşün tetiklediği ekonomik kriz, İrlanda'nın dış yardıma muhtaç kalmasına neden oldu.
     Tasarruf tedbirleri ve AB-IMF yardımıyla krizi atlatmaya çalışan İrlanda, ekonominin toparlanabilmesi açısından turizme büyük önem veriyor. Krizle birlikte nispeten düşen fiyatlar, İrlanda'yı son dönemde turistler için önceki yıllara kıyasla daha cazip konuma getiriyor.
    
    
    


Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir