İran Meclisi, nakdi yardımları görüşecek -Nakdi yardımların ikinci aşamasının uygulanmasının…

  • Yazı boyutu
İran Meclisi, nakdi yardımları görüşecek
  -Nakdi yardımların ikinci aşamasının uygulanmasının…

İran Meclisi, nakdi yardımları görüşecek -Nakdi yardımların ikinci aşamasının uygulanmasının durdurulması gündemde

İran Meclisi, hükümetin sübvansiyonlar yerine halka ödediği nakdi yardımları artırma kararını durdurmayı görüşecek.
     İran Meclisi Ekonomi Komisyonu Başkanı Arslan Fethipur, Fars Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, her bir vatandaş için ödenen nakdi yardımların iki katına çıkarılması kararının geçici olarak durdurulmasının öngörüldüğünü söyledi.
     Fethipur, mevcut ekonomik şartlarda hükümetin bunu uygulamaktan yana olmadığını savunarak, enflasyon ve fiyatların aşırı arttığı bir dönemde nakdi yardımların artırılmasının faydalı olmadığını, konunun Çarşamba günü mecliste ele alınacağını bildirdi.
     Meclisin kabul etmesiyle, hükümetin nakdi yardımların ikinci aşamasını uygulama kararını gelecek yıla ertelemek zorunda kalacağını belirten Fethipur, şartların uygun olmasının beklenmesi gerektiğini ifade etti.
     Enerji, ulaşım, iletişim, gıda, sağlık ve diğer bazı alanlarda verilen sübvansiyonları kaldıran hükümet, sübvansiyonların daha adil dağıtımı için her bir vatandaşa ayda 455 bin riyal nakit para yardımında bulunuyor.
     Hükümet, bir yılı aşkın bir süredir başlattığı uygulama çerçevesinde nakdi yardımları ikinci aşamada iki katına çıkarma kararı almıştı.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir