İran lahanasına önlem kaldırıldı

  • Yazı boyutu
İran lahanasına önlem kaldırıldı

İthalatta Korunma Önlemlerini Değerlendirme Kurulu; İran menşeli lahana, karnabahar, alabaş, marul ve hindiba ithalatında ek mali yükümlülük şeklinde uygulanmakta olan korunma önleminin uzatılmamasına oy birliğiyle karar verdi.

     Ekonomi Bakanlığı'nın, İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Tebliğ, 6 Nisan 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin 2012/4 sayılı Tebliğ ile başlatılarak yürütülen soruşturma sonucunda alınan kararı içeriyor.
     Buna göre, İthalatta Korunma Önlemlerini Değerlendirme Kurulu; 70.04 (lahanalar, karnabaharlar, alabaşlar, yaprak lahanalar ve benzeri yenilen brassikalar) ve 70.05 (marul, hindiba) Gümrük Tarife Pozisyonunda yer alan ürünlerin İran İslam Cumhuriyeti menşeli olanlarının ithalatında ek mali yükümlülük şeklinde uygulanmakta olan korunma önleminin uzatılmamasına oy birliği ile karar verdi.
    
    
    


Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir