İran ilişkiler örnek seviyede

  • Yazı boyutu
İran ilişkiler örnek seviyede

İran'ın Ankara Büyükelçisi Hasseinpour: "Türkiye ile İran arasındaki ticari ilişkiler herkese örnek olacak seviyede"

İran'ın Ankara Büyükelçisi Bahman Hasseinpour, Türkiye ile İran arasındaki ticari ilişkilerin herkese örnek olacak seviyede olduğunu söyledi.
     Hasseinpour, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkan Yardımcısı Mustafa Erçalık'ı ziyaretinde, ülkeler arasındaki ilişkilerin ticaretle geliştiğini belirtti.
     Dünyanın ticaret çevresinde döndüğünü ifade eden Hasseinpour, şunları kaydetti:
     "Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından ilişkiler ticaret üzerine kurulmaya başladı. Ülkeleri birbirine ticaret yaklaştırıyor. Aralarında ticari ilişkileri gelişmemiş olan ülkelerin, siyasi ilişkilerinin iyi durumda olduğunu söyleyemez. Türkiye ile İran arasındaki ticari ilişkiler herkese örnek olacak seviyede. Bölgedeki diğer sorunları çözecek olan da zaten bu iki ülke. Ticari ilişkilerin daha da gelişmesi için heyetler halinde geziler yapılması gerekir. Kayseri zaten ticaret şehri, Kayserililer de nereye gezi yapılması gerektiğini iyi bilir."
     KTO Başkan Yardımcısı Mustafa Erçalık ise, Hasseinpour'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İran ile ticari ilişkilerin her geçen gün arttığı söyledi.
     Erçalık, Büyükelçi Bahman Hasseinpour'a el dokuması kilim hediye etti.
    
    
    


Bu haberi 227 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir