Irak Ticaret Bakanlığı'nın tescil işlemlerini durdurması.. -Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Irak…

  • Yazı boyutu
Irak Ticaret Bakanlığı'nın tescil işlemlerini durdurması..
  -Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"Irak…

Irak Ticaret Bakanlığı'nın tescil işlemlerini durdurması.. -Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Irak Ticaret Bakanlığı'nın tescil işlemlerini durdurması tüm yabancı firmaları kapsamaktadır" -"Alınan karar geçici nitelikte olup yeni kayıt sistemi oluşturuluncaya kadar sadece yeni başvurulara yönelik bir uygulama olacaktır"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Irak Ticaret Bakanlığı'nın "yabancı şirketlerin tescil kayıt işlemlerinin durdurmasına ilişkin kararıyla ilgili, alınan kararın sadece Türk firmalarını kapsamadığını, bu kararın tüm yabancı firmaları kapsadığını ve geçici bir tedbir olarak düşünüldüğünü bildirdi.
     Bakan Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, Irak Ticaret Bakanlığı ile yürütülen görüşmeler çerçevesinde; tescil kayıt sisteminin yeniden düzenlenmesi amacıyla alınan "yabancı şirketlerin tescil kayıt işlemlerinin durdurulması" yönündeki Bakanlık kararının tüm yabancı firmaları kapsadığının teyit edildiği belirtti.
     Alınan bu kararın geçici nitelikte olduğunu ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti:
     "Genel bir tedbir olacağı, yeni kayıt sistemi oluşturuluncaya kadar sadece yeni başvurulara yönelik bir uygulama olacağı Irak Ticaret Bakanlığı'ndan teyit edilmiştir.
     Irak Ticaret Bakanlığı'nın aldığı bu kararın, Türk firmalarına yönelik olarak alınan karar gibi algılanmasının en büyük nedeni Irak'ta faaliyet gösteren yabancı ülkeler içinde Türkiye'nin en çok paya sahip olmasıdır.
     Halihazırda 366 Türk firması Ticaret Bakanlığı-na kayıtlı olup, Ticaret Bakanlığı'nın aldığı bu karar mevcut tescilli yabancı firmaları etkilemeyecektir."
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir