"Irak'ta Türk-Japon İşbirliği Forumu" -DEİK/Türk-Japon ve Türk-Irak iş konseyleri, Türk…

  • Yazı boyutu
"Irak'ta Türk-Japon İşbirliği Forumu" 
  -DEİK/Türk-Japon ve Türk-Irak iş konseyleri, Türk…

"Irak'ta Türk-Japon İşbirliği Forumu" -DEİK/Türk-Japon ve Türk-Irak iş konseyleri, Türk yatırımcılarla Japon firmalarını yarın İstanbul'da bir araya getirecek

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK)/Türk-Japon ve Türk-Irak iş konseyleri, "Irak'ta Türk- Japon İşbirliği Forumu- Müteahhitlik ve Enerji Pazarı" başlıklı forum Türk yatırımcılarla Japon firmalarını yarın İstanbul'da bir araya getirecek.
     DEİK'ten yapılan açıklamada, Irak'ta yaşanan yeniden dönüşüm sürecinde pek çok projenin ortaya çıktığı belirtilerek, Irak'ın yeniden yapılandırılmasında rol almak isteyen Japon firmalarının, Türk firmaları ile işbirliği yapma arayışında olduğu kaydedildi.
     Bu amaçla DEİK/Türk- Japon ve Türk-Irak iş konseylerinin, Ekonomi Bakanlığı ve Japonya Dışişleri Bakanlığı işbirliği ile Türk firmaları ile Japon kamu kurumları ve yatırımcılarını bir araya getireceği ifade edilen açıklamada, yarın Ceylan Otel'de yapılacak iki günlük forumda Irak'ta önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek projelerin ele alınacağı bildirildi.
     Toplantıya, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, DEİK/Türk-Irak İş Konseyi Başkanı Ercüment Aksoy'un yanı sıra Ahmet Çalık, Mitsubishi Yönetim Kurulu Başkanı Yorihiko Kojima ve çok sayıda Türk ve Japon iş adamı ve üst düzey bürokratın katılımının beklendiği ifade edildi.
     Forumda toplam 3-4 milyar doları bulması beklenen projelerin Irak'ta yürütülmesi için Japonya'dan altyapı, müteahhitlik, işletme alanlarında üst düzey firmalarla Türk firmaları arasında proje bazlı özel görüşmeler yapılacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir