Irak sınırında açılacak yeni kapılar

  • Yazı boyutu
Irak sınırında açılacak yeni kapılar

Şırnak TSO Başkan Yardımcısı Şaran: "Ortaköy ve Aktepe sınır kapıları özelikle Şırnak'a ciddi anlamda bir hareketlilik getirecektir"

Şırnak TSO Başkan Yardımcısı Sabri Şaran, Ortaköy ve Aktepe sınır kapılarının Şırnak'a ciddi anlamda bir hareketlilik getireceğini söyledi.
     Şaran, gazetecilere yaptığı açıklamada, açılması kesinleşen iki sınır kapısının bölge ekonomisine yapacağı etkilere değinerek sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti.
     Hükümetin bölgede yapmış olduğu çalışmaların kendilerini cesaretlendirdiğini anlatan Şaran, şöyle dedi:
     "Bu karar bölgemizde yeni bir heyecan yeni bir dinamik yaratmıştır. Bölge iş adamları uzun zamandır yeni sınır kapılarının açılmasını talep ediyordu. Bu yeni açılacak sınır kapıları hem iş adamlarını hem bölge insanını sevindirecek bir haberdir. Daha önce zaten Habur Sınır Kapısı'nda araç sayısının arttığını, yetersiz olduğunu ve yeni sınır kapıların açılmasının aciliyet olduğunu dile getirmiştik. Ortaköy ve Aktepe sınır kapıları Şırnak'a ciddi anlamda bir hareketlilik getirecektir. İşsizliğin azalmasında ciddi anlamda fayda sağlayacaktır."
     Uludere'de yaşanan vahim olayda, 13 yaşındaki bir çocuğun, ailesinin geçimini sağlamak için sınırın diğer tarafına gitmesinin bölgedeki işsizliğin göstergesi olduğuna işaret eden Şaran, "Bölgemizi ne kadar ihmal edersek, yatırımlarımızı, reformlarımızı geciktirirsek, hem ekonomik anlamda hem de huzur anlamında bunun bize faturası daha ağır olacaktır. Hükümetimizin sınır kapıları konusunda göstermiş olduğu hassasiyet bizi memnun etmiştir" diye konuştu.
    
    
    


Bu haberi 428 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir