Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, OSB'leri model almak istiyor -Bölgesel yönetimin Sanayi ve Ticaret…

  • Yazı boyutu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, OSB'leri model almak istiyor
  -Bölgesel yönetimin Sanayi ve Ticaret…

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, OSB'leri model almak istiyor -Bölgesel yönetimin Sanayi ve Ticaret Bakanı Çelebi: "Amacımız, Türkiye'nin ilk ve en önemli organize sanayi bölgelerinden Bursa OSB'yi yerinde incelemek ve bu modeli ülkemize taşımaktır"

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sinan Çelebi, "Bursa ziyaretimizin amacı, Türkiye'nin ilk ve en önemli organize sanayi bölgelerinden olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) yerinde incelemek ve bu modeli ülkemize taşımaktır" dedi.
     Kentteki temaslarını sürdüren Çelebi ve beraberindekiler, Bursa OSB'yi ziyaret etti.
     Bursa OSB Başkanı Ali Uğur'dan bilgi alan Çelebi, konuşmasında, ülkelerinde bir organize sanayi bölgesi oluşturmak istediklerini belirterek, "Bursa ziyaretimizin amacı, Türkiye'nin ilk ve en önemli organize sanayi bölgelerinden olan Bursa OSB'yi yerinde incelemek ve bu modeli ülkemize taşımaktır. Ülkemizin ekonomik refah seviyesinin yükselmesi için ne gerekiyorsa yapmak istiyoruz. Bir organize sanayi oluşturmak da bu çabamızın içinde olmazsa olmazdır" diye konuştu.
     Uğur da kentte her gün 50 bin metreküp suyun arıtılarak sanayide kullanıldığını, ardından suyun tekrar arıtılıp Nilüfer Deresi'ne verildiğini dile getirerek, "Bursa, devasa bir arıtma tesisine sahip. Ayrıca sanayimiz için elektrik üreten bir tesise de sahibiz. Bölgemiz, kendi enerjisini kendi üretebilen bir aşamada. Umarım siz de ülkenizde ekonomiye katkı sağlayacak ama çevreye duyarlı bir OSB kurabilirsiniz" ifadelerini kullandı.
     Daha sonra heyet, bir fabrikayı ziyaret ederek, kısa zaman sonra hizmete sunulacak yerli tramvay "İpek Böceği"ni inceledi.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir