Irak -İş Bankası'ndan Kuzey Irak'taki UB Holding'e 50 milyon dolarlık proje kredisi

  • Yazı boyutu
Irak
  -İş Bankası'ndan Kuzey Irak'taki UB Holding'e
  50 milyon dolarlık proje kredisi

Irak -İş Bankası'ndan Kuzey Irak'taki UB Holding'e 50 milyon dolarlık proje kredisi

İş Bankası Şubat 2011'de faaliyete başlayan Erbil şubesi aracılığıyla Kuzey Irak'ın önde gelen gruplarından UB Holding'e 4 yıl vadeli 50 milyon dolarlık proje finansman kredisi tahsis etti.
     Kredi ile ilgili anlaşma, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ve UB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Nezir tarafından Erbil'de imzalandı.
     UB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Nezir, imza töreninde yaptığı konuşmada, uluslararası alanda itibarı çok yüksek, Türkiye'nin en önemli bankalarından olan İş Bankası'nın, önce Kuzey Irak'a sonra da UB Holding'e duyduğu güveni büyük memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, bu kredinin Türk ve yabancı bankalar tarafından Kuzey Iraklı firmalara kullandırılacak yeni kredilere zemin oluşturmasını umduğunu söyledi.
     İmza töreninde konuşan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali de, bir şantiye görünümündeki Erbil'de gördüğü gelişmenin memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. İş Bankası'nın bölgeye uzun vadeli baktığını vurgulayan Genel Müdür Bali, bölgenin gelişimine katkı sağlayacak ciddi projelere sıcak baktıklarını, bunun en iyi örneğinin de istikrarlı ve başarılı yatırımları ile adından söz ettiren UB Holding'in, devam eden proje yatırımlarının finansmanı için sağlanan bu kredi olduğunu belirtti.
     Bölgenin önemli bir yatırım potansiyeline sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Bali, yakın gelecekte bölgede başka şubelerin de açılacağı sinyalini verdi.
     Erbil'deki temaslarını kalabalık bir ekip ile sürdüren İş Bankası Genel Müdürü Bali, bunun da bölgeye verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 1,424 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir