Irak'a uçak seferleri artıyor -TISİAD Başkanı Kılıç: -"Irak pazarına ulaşımın kolaylaşması,…

  • Yazı boyutu
Irak'a uçak seferleri artıyor
  -TISİAD Başkanı Kılıç: 
  -"Irak pazarına ulaşımın kolaylaşması,…

Irak'a uçak seferleri artıyor -TISİAD Başkanı Kılıç: -"Irak pazarına ulaşımın kolaylaşması, Türk iş dünyası için önemli stratejik adımlardan biridir"

Mersin'de kurulu bulunan Türk-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, Irak pazarına ulaşımın kolaylaşmasının, Türk iş dünyası için önemli stratejik adımlardan biri olduğunu bildirdi.
     Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan Irak'a direkt uçak seferlerinin günden güne arttığını belirtti.
     Bu durumun memnuniyetle karşılandığını ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:
     "Irak pazarına ulaşımın kolaylaşması, Türk iş dünyası için önemli stratejik adımlardan biridir. Türk Hava Yolları'nın (THY) Irak'ın 6 şehrine uçuşunun yanı sıra, Feza Airline Şirketi de her Perşembe günü Adana-Erbil direkt karşılıklı uçuşlara başladı.
     Hızla artan petrol gelirlerini altyapı yatırımlarına ve ithalata yönlendiren Irak, hem kısa, hem de uzun vadede Türkiye için gözde bir pazar niteliği taşıyor. Coğrafi ve lojistik avantajları nedeniyle Türk müteahhitlik firmaları için büyük potansiyel vaat eden Irak'ta özellikle inşaat alanında bölgede faaliyet gösteren firmaların sayısı arttı. Türk firmaları da bu pazarda yerlerini bir an önce almalı."
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir