IPRA Altın Küre Ödülü Türk Telekom'un oldu

  • Yazı boyutu
IPRA Altın Küre Ödülü Türk Telekom'un oldu

IPRA Altın Küre Ödülü Türk Telekom'un oldu

Türk Telekom Doğayla Dost İletişim Projesi ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) Altın Küre Ödülü'ne değer görüldü.
     Türk Telekom açıklamasına göre, IPRA tarafından düzenlenen Altın Küre Ödülleri'nin Çevre Kategorisi'nde Altın Küre Ödülü'ne layık görülen Türk Telekom adına ödülü Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Mehmet Ali Akarca aldı.
     Dünyanın en prestijli halkla ilişkiler ödüllerinden birisi olarak kabul edilen IPRA Altın Küre Ödülleri 2012, dün akşam İstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
     Sürdürülebilir kalkınma çalışmalarına 90'lı yılların başında enerjiyi yedeklemek üzere kurduğu güneş enerjisi panelleriyle başlayan Türk Telekom, bu çalışmaların yönetimi için 2010 yılında Türk Telekom Sürdürülebilirlik Komitesi'ni kurdu.
     İklim değişikliği ile ilgili risk ve fırsatların en etkin şekilde yönetilmesi amacıyla kurulan komitenin önderliğinde başlatılan Doğayla Dost İletişim Projesi'nin ilk büyük adımı çalışanlar, tedarikçiler, yatırımcılar ve müşteriler olmak üzere tüm paydaşları içeren bilinçlendirme ve dönüşüm süreci ile atıldı.
     Sürdürülebilirlik hedeflerini açıkça tanımlayan ve iklim değişikliği risklerini ve fırsatlarını yönetmeyi sağlayan sera gazı yönetim stratejisi geliştiren ve bu alanda yaptığı çalışmalarla sektörde öncü rol oynayan Türk Telekom, Türkiye'de karbon salımını ölçerek CDP'ye raporlayan ilk telekomünikasyon şirketi oldu.
     Güneş ve rüzgar gibi alternatif enerji kullanımından, görüntülü görüşme teknolojisi telepresence sistemine, e-eğitimden, filo optimizasyon çalışmalarına enerji tasarruflu ürün ve hizmetlere kadar pek çok sürdürülebilirlik projesi gerçekleştiren Türk Telekom, başlattığı enerji dönüşümü programının 2014 yılında tamamlanması ile her yıl 5 bin 400 hektarlık bir ormanın azaltacağı kadar karbon emisyonunu engellemeyi hedefliyor.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir