"İnternetle Hayat Kolay" 2 bini aşkın kişiyi internetle tanıştırdı

  • Yazı boyutu
"İnternetle Hayat Kolay" 2 bini aşkın kişiyi internetle tanıştırdı

"İnternetle Hayat Kolay" 2 bini aşkın kişiyi internetle tanıştırdı

TTNET, 2012 Mayıs ayında başlattığı ve internet okuryazarlığını artırma hedefiyle yola çıkan "İnternetle Hayat Kolay" projesi ile 696'sı kadın, 831'i çocuk ve 530'u erkek olmak üzere 2 bini aşkın kişiye eğitim verdi.
     Yapılan açıklamaya göre, TTNET'in Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde hayata geçirdiği "İnternetle Hayat Kolay" projesi daha önce internetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir kitleyi internetle tanıştırıyor.
     TTNET, iletişim teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunmayı hedefliyor.
     Söz konusu projesiyle eğitimi katılımcıların ayağına götüren TTNET Eğitim TIR'ı, teknolojik donanımıyla kursiyerlere eğitim uygulamalarını aynı anda deneyimleme ve interaktif bir eğitim yaşama imkanı sunuyor.
     Başvuruların, katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla alındığı projede, uzman eğitmenler eşliğinde interneti anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, internette alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor.
     Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyor.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir