Intel, geleceğin teknolojilerini tanıttı

  • Yazı boyutu
Intel, geleceğin teknolojilerini tanıttı

Intel, iş ortaklarını bir araya getirmek ve onlarla teknolojideki yenilikleri paylaşmak amacıyla düzenlediği konferansı Ankara'da gerçekleştirdi

Intel'in, iş ortaklarını bir araya getirmek ve onlarla teknolojideki yenilikleri paylaşmak amacıyla düzenlediği Intel Teknoloji Konferansları'nın 2012 yılındaki son durağı Ankara oldu.
     Konferans kapsamında Intel, ultrabooklardan akıllı telefonlara, tabletlerden araç içi eğlence sistemlerine, teknolojideki yeni trend ve gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. "Yeni dünyaya hazır mısın-" sloganıyla gerçekleştirilen konferansta, teknolojinin gelecekteki farklı kullanım alanları, bunların insan hayatına etkileri ve yaratacakları yeni fırsatların anlatıldığı etkinlikler düzenlendi.
     Konferans, "Bilişim/Teknoloji Bayileri", "Zincir Mağazalar" ve "Telekom Operatör Bayi ve Satış Noktaları" başlıkları altında gerçekleşti.
    
     -"Intel, cihazlara güç katıyor"-
    
     Konferansta konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, "Intel, ultrabooklardan tabletlere, akıllı telefonlardan gömülü sistemlere kadar her alanda cihazlara güç katıyor" dedi.
     Dünyada şu anda 2 milyar internet kullanıcısı bulunduğunu anlatan Aydın, kullanıcıların her yerden her zaman bağlı olma isteklerinin hızla arttığına dikkati çekti.
     Aydın, 2020 yılında dünya üzerinde internete bağlı en az 20 milyar cihaz olacağını, geleceğin yeni dünyasının internetle şekilleneceğini kaydederek, Intel'in de cihazlarını yeniden şekillendirdiğini, yeni cihaz ve teknolojiler ürettiğini ifade etti.
     Sosyal medyanın giderek güçlenmesine işaret eden Aydın, televizyon programlarının bile "Twitter" etrafında döndüğünü, siyaset meydanı gibi programların sorularının da bu şekilde geldiğini, gençlerin olayları ve haberleri "Twitter" üzerinden takip ettiğini söyledi.
     Aydın, ayrıca "Bilgisayar öldü mü-" gibi soruların yanılsama olduğunun altını çizerek, bilgisayarın ilk çıktığı günden beri bu tarz sorulara maruz kaldığını, bilgisayarların ölmediğini, şekil değiştirip, evrim geçirdiğini savundu.
    
    
    


Bu haberi 326 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir