İntegral Menkul Değerler Analisti Yeliz Karabulut: -"Avro bölgesi krizi ve ekonomiyi soğutmak…

  • Yazı boyutu
İntegral Menkul Değerler Analisti Yeliz Karabulut:
  -"Avro bölgesi krizi ve ekonomiyi soğutmak…

İntegral Menkul Değerler Analisti Yeliz Karabulut: -"Avro bölgesi krizi ve ekonomiyi soğutmak adına atılan adımların Türkiye'nin hem büyümeden hem de istihdamdan bir miktar feragat etmesine neden oldu"

İntegral Menkul Değerler Analisti Yeliz Karabulut, Avro bölgesi krizi ve ekonomiyi soğutmak adına atılan adımların Türkiye'nin hem büyümeden hem de istihdamdan bir miktar feragat etmesine neden olduğunu söyledi.
     TÜİK tarafından açıklanan ağustos ayı işsizlik rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Karabulut, işsizlik oranının Avro bölgesi krizi nedeniyle Şubat 2012'de yüzde 10,4 seviyelerine yükseldikten sonra mevsimsel etki nedeniyle Temmuz 2012'de yüzde 8 seviyesine kadar kademeli olarak gerilediğini anımsatarak, şunları aktardı:
     "İşsizlik oranı tekrardan yükseliş trendine girerek ağustos ayında yüzde 8,8 seviyesine yükseldi. Bunda en temel etken Avro bölgesi krizi ve ekonomiyi soğutmak adına atılan adımların Türkiye'nin hem büyümeden hem de istihdamdan bir miktar feragat etmesine neden olmuştur. Hatırlanacağı üzere 2. çeyrekte beklentilerin üzerinde soğuma görülen ekonomide yüzde 2,9 ile sınırlı kalmış, sonrasında ise Türkiye'nin 2012 büyümesi yüzde 4'den yüzde 3,2'e revize edilmişti.
     Avro bölgesindeki borç krizinin derinleşmesi, ekonomi yönetiminin frene basmaya devam etmesi bu kışı zor geçirmemize neden olabilir."
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir