İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu: -"Dolar kurunda üç ay içerisinde görülen dip…

  • Yazı boyutu
İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu:
  -"Dolar kurunda üç ay içerisinde görülen dip…

İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu: -"Dolar kurunda üç ay içerisinde görülen dip seviye olan 1.7740 ve 1.7700 seviyelerinin orta vadede önemli bir destek olabileceğini düşünüyoruz"

İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu, üç ay içerisinde dolar kurunda görülen dip seviye olan 1.7740 ve 1.7700 seviyelerinin orta vadede önemli bir destek seviyesi olabileceğini belirtti.
     Dolar kurunda geçen ay önemli direnç seviyesi olan 1.8100 seviyelerinin aşılamaması sonrası etkili olan satışların kademeli olarak devam ettiğini hatırlatan Batu, aynı zamanda beklentilerin altında sonuçlanan ABD ISM İmalat Endeksi'nde daralma sergilenmesi sonrası 1.7875 ara direnç seviyesinin de aşağı yönlü kırıldığını anımsattı.
     Merkez Bankası'nın faiz koridoru dışında politika ve gecelik borç verme faizinde indirime gitme sinyali vermeye başlaması ve Erdem Başçı'nın aşırı değerli Türk Lirası'na karşı olduklarını belirtmesi sonrası dolar kurunda son günlerde gözlenen düşüş ivmesinin azaldığını ifade eden Batu, şunları kaydetti:
     "Dolar/TL paritesini teknik olarak ele aldığımızda son iki haftadır düşen bir kanal içerisinde hareket alanı bulduğunu fakat, 1.7800 seviyesine yaklaştıkça satışların hız kesmeye başladığını görmekteyiz. Son üç ay içerisinde görülen dip seviyesi olan 1.7740 ve 1.7700 seviyelerinin orta vadede önemli bir destek seviyesi olabileceğini düşündüğümüz paritede 1.7940 seviyesinin yukarı yönlü aşılabilmesi durumunda paritede 1.8040 ve 1.8085 direnç bölgelerine doğru yükselişler görülebilir."
     Batu, piyasaların hala çözümlenemeyen ABD'deki mali uçurum sıkıntısının yanı sıra Cuma günü açıklanacak olan ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi'nde beklentilerin aşağı yönlü revize edilmesi ve gelecek hafta FED'in FOMC toplantısından çıkabilecek sonuçlara odaklandığını da ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 109 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir