İntegral Menkul Değerler Analisti Egemen Candır: -"ABD'de üçüncü çeyrek bilanço sezonunda hisse…

  • Yazı boyutu
İntegral Menkul Değerler Analisti Egemen Candır:
  -"ABD'de üçüncü çeyrek bilanço sezonunda hisse…

İntegral Menkul Değerler Analisti Egemen Candır: -"ABD'de üçüncü çeyrek bilanço sezonunda hisse piyasaları açısından en dikkat çeken şirketlerden biri olan Citigroup hisse başına 1,06 dolar kar ile beklentilerin üzerinde performans sergiledi"

İntegral Menkul Değerler Analisti Egemen Candır, ABD'de üçüncü çeyrek bilanço sezonunda hisse piyasaları açısından en dikkat çeken şirketlerden biri olan Citigroup'un hisse başına 1,06 dolar kar ile beklentilerin üzerinde performans sergilediğini belirtti
     Citigroup'un bugün açıklanan 3. çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Candır, ABD'de üçüncü çeyrek bilanço sezonunda hisse piyasaları açısından en dikkat çeken şirketlerden biri olan Citigroup'un hisse başına 1,06 dolar kar ile beklentilerin üzerinde performans sergilediğini belirterek, "Citigroup'un analistler tarafından belirlenen gelir oranı bandı hisse başına 0,88 ile 1,090 dolar arası iken açıklanan rakamın bu aralığın üst bandında kaldığını görmekteyiz" dedi.
     ABD ekonomisindeki toparlanma eforunun zayıf seyretmesine rağmen bankacılık sektöründe kriz sırasındaki yardımların etkisiyle görülen toparlanmalarla ayakta kalan bankanın, 2012'nin Mart'ında grubun ana gelir kaynağı Citibank'ın Fed'in bankacılık stres testini geçememesi ile dikkatleri üzerine çektiğini kaydeden Candır, "Küresel çapta ekonomik daralmaların karlılığı sınırlı oranlarda olumsuz etkilemesine rağmen şirketin cirosunun 19,41 milyar dolar ile 18,350 - 19,250 milyar dolar beklentilerini aştığını görmekteyiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Üçüncü çeyrek için 468 milyon dolar net gelir elde eden Citigroup'un, 582 milyon dolarlık bir vergi kazancı ve bono işlemlerindeki karlılığı ile beklentileri aştığını ifade eden Candır, şunları kaydetti:
     "Eylül ayında FED'in üçüncü parasal genişlemesinin olumlu etkilerinin sınırlı oranlarda görülebileceğini düşündüğümüz şirkette, bir sonraki çeyreğin kar beklentisi 1,14 dolar, ciro beklentisi ise 19,847 milyar dolar düzeyindedir. Citigroup için 36 analistin 23'ünün verdiği 'AL' tavsiyesi ve 50 günlük hareketli ortalaması olan 31,65 dolar seviyelerinin üzerinde kaldığı sürece bir sonraki direnç seviyesi olan 38,15 dolar seviyelerine hareketlenmeler yapabileceğini ve ABD ekonomisinde toparlanma sinyallerinin güç kazanması durumunda yıl sonu hedef fiyatı olarak 40,25 dolar seviyelerinin belirlenebileceğini düşünmekteyiz."
    
    
    

Bu haberi 97 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir