İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı -Türkiye'nin en çok KOBİ'ye sahip illerinden Konya'da açılacak…

  • Yazı boyutu
İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı
  -Türkiye'nin en çok KOBİ'ye sahip illerinden Konya'da açılacak…

İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı -Türkiye'nin en çok KOBİ'ye sahip illerinden Konya'da açılacak fuarda, iş arayanlarla işverenlerin buluşturulması hedefleniyor -KSO Yönetim Kurulu Başkanı Büyükhelvacıgil: -"İş arayan insanları, üniversite ve meslek lisesi son sınıf öğrencileri ile işverenleri ortak bir platformda buluşturmak istedik"

Türkiye'de en çok KOBİ'ye sahip ve nitelikli insan kaynağı konusunda en çok sıkıntı çeken illerden Konya'da, İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (KONİF'2012) açılıyor.
     Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, odada düzenlediği basın toplantısında, Konya'nın ihracatının 1 milyar 251 milyon dolara ulaştığını, hedeflerinin yılı 1,3 milyar dolar ile kapatmak olduğunu söyledi.
     Şehrin, yakaladığı büyüme ortamını sürdürülebilir hale getirecek nitelikli insan kaynağı konusunda çok ciddi sıkıntıları olduğunu vurgulayan Büyükhelvacıgil, şunları kaydetti:
     "İş arayan insanları, üniversite ve meslek lisesi son sınıf öğrencileri ile işverenleri ortak bir platformda buluşturmak istedik. Konya'da 244 liseden 107'si mesleki ve teknik lise statüsündedir. Meslek liselerinden mezun olanların çoğu, değişik nedenlerle sanayiye kazandırılamıyor. Eğer bugün bu ülkede işsizliği bir mesele olmaktan çıkarmak ve sanayiyi daha nitelikli bir yapıya kavuşturmak istiyorsak, mesleki eğitime daha fazla önem vermeliyiz. Meslek liselerinde yetişen nesillerin, geleceğin sanayide olduğunu bilmeleri gerekiyor. Fuarımız, 21-22 Aralık'ta Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek."
     Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan da fuara sektörün önde gelen firmalarının katılacağını; burada kariyerini değiştirmek isteyenlerin, iş gücüne yeni katılacak olan mezunların ve staj yapmak isteyen öğrencilerin firmalarla buluşup, belki de okulları bitmeden iş sahibi olabileceğini vurguladı.
     Ceylan, Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Ticaret Odası, Sanayi Odası ile Ticaret Borsası'nın katkılarıyla gerçekleştirilecek fuara herkesi davet etti.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir