İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı'na doğru -Gaziantep, 7-9 Aralık arasında gerçekleştirilecek…

  • Yazı boyutu
İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı'na doğru
  -Gaziantep, 7-9 Aralık arasında gerçekleştirilecek…

İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı'na doğru -Gaziantep, 7-9 Aralık arasında gerçekleştirilecek fuarla "marka şehir" olma yolunda bir adım daha atacak

Gaziantep'te bu yıl ilki düzenlenecek "İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı" (GİAF 2012) 7-9 Aralık arasında gerçekleştirilecek.
     Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde 7 Aralık'ta açılışı gerçekleştirilecek fuarla, firmaların bölgede ve ulusal anlamda tanınmalarına yardımcı olunması amaçlanıyor.
     Lise öğrencilerinin gelecekte seçmeyi düşündükleri meslekleri tanımalarına ve meslek seçiminde karar vermelerine katkı sunulması da hedeflenen fuarda, üniversite öğrencileri mesleki tercihleri hakkında bilgilendirilecek.
     Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın düzenlediği "Kadın İstihdamı Projesi"nde pilot il olarak seçilen Gaziantep'te gerçekleştirilecek fuarla, kadın istihdamını etkili bir şekilde teşvik etmek, kadınları oluşturulmaya çalışılan "Yönlendirme Ağı" modeli hakkında bilgilendirmek ve onların istihdam edilmelerini sağlamak hedefleniyor.
     Ayrıca İŞKUR'a kayıtlı 42 bine yakın iş arayan, cep telefonuna SMS atılarak, "iş arayanlar için büyük bir fırsat" olduğu belirtilen fuara çağrıldı.
    
     -İş arayanlarla işverenler buluşacak
    
     İş Kurumu İl Müdürü Siraç Ekin, fuarla, gelişen Gaziantep sanayisinde işverenlerin ihtiyaç duydukları ve temininde güçlük çektikleri meslekler konusunda farkındalık oluşturup kısa, orta ve uzun vadede iş gücü kaynağı ihtiyaçlarının karşılanması ve planlanmasına yardımcı olarak iş arayan ve işvereni buluşturacaklarını bildirdi.
     Fuar kapsamında firmalar arası diyalog ve kaynaşma sağlanacağını ifade eden Ekin, şunları kaydetti:
     "Özellikle sanayisi ile ön plana çıkan Gaziantep, ilk kez insan kaynakları ve istihdam fuarı yapılması ile 'marka şehir' olma noktasında bir adım daha atacak. Firmalara potansiyel iş gücü ile doğrudan iletişim kurma, iş görüşmesi yapma, insan kaynakları politikaları hakkında bilgi sunma ve firmalarını geniş kitlelere tanıtma imkanları sunulacak. Ziyaretçiler de istihdam sağlayan firmaların İnsan Kaynakları departmanları ile doğrudan iletişim kurma, iş ve staj görüşmesi yapma imkanı bulacak. Ayrıca Gaziantep'teki Çalışma ve İş Kurumu faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler sunularak, mezun aşamasına gelmiş üniversite öğrencileri ile iş dünyası temsilcileri bir araya getirilerek Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin artmasına katkıda bulunulacak."
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir