"İnsan Kaynakları 2013 Zirvesi"

  • Yazı boyutu
"İnsan Kaynakları 2013 Zirvesi"

Halka açık danışmanlık firması MCT, İngiltere Merkezli The Insights Group ile işbirliği anlaşması yaptı

Halka açık danışmanlık firması MCT, İngiltere Merkezli The Insights Group ile işbirliği anlaşması yaptı.
     Türkiye'den ve dünyadan insan kaynakları uzmanlarını bir araya getiren "İnsan Kaynakları Zirvesi 2013"'te, The Insights Group Üst Yöneticisi (CEO) Andy Lothian, "Bir süredir global iş ortaklıkları yapıyoruz. Bu bağlamda ciddi potansiyel olarak gördüğümüz Türkiye ve Ortadoğu ülkelerine uzun vadeli yatırım yapmayı da bir süredir mercek altına almıştık" dedi.
     The Insights Group'un 20 yıllık köklü bir şirket olduğunu belirten Lothian, "MCT Danışmanlık, Türkiye'de zaten bir süredir işbirliği yaptığımız bir şirketti. Yönetim danışmanlığında uluslararası standartlardaki iş çözümlemeleri ile farkını ortaya koyan MCT, işbirliği arayışlarımızda bizim için en doğru adres oldu" şeklinde konuştu.
     Lothian, "İnanıyoruz ki, MCT ile söz konusu işbirliğimiz kapsamında sunulacak olan çözüm modellerimiz, Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlerin performansını olumlu yönde etkileyecek. Bu gelişimin, yakın gelecekte Türk şirketlerine küresel rekabette avantaj sağlayacağına ve sürdürülebilir büyümelerine katkıda bulunacağını düşünüyoruz" dedi.
     MCT Danışmanlık Yönetici Ortağı Tanyer Sönmezer, işbirliği kapsamında MCT'nin, The Insights Group'un bireylerin ve şirketlerin performans gelişimine yönelik geliştirdiği çözüm odaklı tüm ürün portföyünün tek resmi yetkilisi olduğunu belirterek, "Yaratacağımız sinerji ile The Insights Group tecrübesini bu kez daha geniş bir yelpazede Türkiye'deki şirketlerin başarısı için sunacağız. Uluslararası kabul görmüş ve çok sayıda yabancı şirket tarafından kullanılan modeller ile çalışan bağımlılığının artışı, liderlik potansiyelinin gelişimi, verimlilik artışı ve satış etkililiği gibi çok sayıda alanda şirketlere çözüm sunmayı hedefliyoruz" ifadelerini kaydetti.
    
     -"Kendimizi geliştirmek için çocuklar gibi olmalıyız"-

    
     Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen ve iki gün sürecek olan "Enerjiyi Yaratanlar, Hareket, Dönüşüm, Güç" temalı etkinlikte açılış konuşmasını yazar ve eğitimci "Zihin Haritalandırması" (Mind Mapping) kavramının yaratıcısı olarak bilinen Tony Buzan yaptı.
     Buzan, insanların yaşlarının ilerlemesiyle giderek daha monoton bir yaşamın içerisine sürüklenerek yaşam enerjilerini kaybettiklerini belirterek, "Monoton olmak yaşlandıkça beyninizin başına gelen bir şeydir. Sıkılırsanız sistemi kapatırsınız. Uyku moduna geçersiniz. Bilgi çağında beyinler kendilerini kapatıyor ve enerji aşağı doğru düşüşe geçiyor. Biz enerji çağında değiliz. Öyle olduğunu zannediyoruz ama değiliz. Bu nedenle bir sonraki dönem öğrenme dönemi. Kendimizi geliştirmek için çocuklar gibi olmalıyız, en az onlar kadar enerji dolu olmalıyız. Gelişmek için bütün insanların çocuk gibi olması gerekiyor. Ben bu yaşımda bütün enerjimi sabah uyandığımda bir vizyonumun olmasına borçluyum. Sabah uyandığımda o günle ilgili bir hedefim oluyor" şeklinde konuştu.
     Zirvede açılış konuşmacısı olan Henley Business School eğitimcilerinden Bernd Vogel de profesyonel iş hayatında olanların yüksek enerjiye sahip olmasının gerekli olduğunu belirterek, "İnsan Kaynakları bölümlerinizdeki genel yapının, genel duygunun ne kadar önemli olduğunu belirmek istiyorum. Çalıştığınız şirketlerde çeşitli birimlerde farklı şekilde katılımın sağlanması gerekir. Enerji, İnsan Kaynakları departmanınızın fonksiyonlarını artırarak, performansınızı artırmak yönünde kullanılabilir" dedi.
     Vogel herhangi bir şirkette çalışanların özelliklerinin doğru değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Kişiler arasındaki dinamikleri değerlendirmek gerekiyor. İnsanlar arasındaki dinamik düşünülmeli. Örneğin İstanbul'da günde trafikte 2,5 saat geçiren bir insanın etkileşimi ve dinamikleri ile ufak bir kasabada yaşayan ve işyerine 5 dakikada ulaşan bir insanın dinamiği çok daha farklı olabilecektir. Kişilerin ne kadar istekli, heyecanlı olduğu önemli" şeklinde konuştu.
     Zirvede konuşan "Ben Nesli" (Generation Me) kitabının yazarı Jean Twenge de, günümüzde artık "ben dilinin" kullanımının giderek arttığını, bunun kişiler ve kurumlar arasındaki sağlıklı iletişime zarar verebildiğini belirterek, "Günümüz kuşağında artık daha fazla 'ben' sözcüğünü kullanıyoruz. ABD'deki okul kitaplarında bile birinci tekil kişinin kullanımının arttığını görüyoruz" dedi.
     Zirve yarın yapılacak etkinliklerin ardından sona erecek.
    
    
    


Bu haberi 582 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir