İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu kuruldu

  • Yazı boyutu
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu kuruldu

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu kuruldu

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Adana, Ankara ve İzmir merkezli birliklerin birleşerek İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu'nu kurduklarını açıkladı.
     Tellioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Adana merkezli 8 alt birlikten oluşan Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu, Ankara merkezli 19 alt birlikten oluşan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu ve İzmir merkezli 30 alt birlikten oluşan İnşaat Müteahhitleri Federasyonu'nun birleştiğini bildirdi.
     Tellioğlu, "Türk inşaat sektörünün var olan sorunlarını çözüme kavuşturmak, gelişen dünyaya entegrasyonunu sağlamak ve müteahhitlik mesleğini belli bir disiplin altına almak kaçınılmaz ve ertelenemez bir durum ortaya koymuştur. Bu nedenle toplamda 120 bin meslektaşın üyeliği ve temsili ile Türk inşaat sektörünün en büyük sivil toplum örgütü İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu kurulmuştur" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir