İngiltere'nin Ticari Teşebbüslerinden Sorumlu Bakanı Michael Fallon: -"Türkiye ile ticaretimizi…

  • Yazı boyutu
İngiltere'nin Ticari Teşebbüslerinden 
  Sorumlu Bakanı Michael Fallon:
  -"Türkiye ile ticaretimizi…

İngiltere'nin Ticari Teşebbüslerinden Sorumlu Bakanı Michael Fallon: -"Türkiye ile ticaretimizi iki katına çıkarma hedefimiz var. 2010 yılında 6 milyar pound olan (karşılıklı) ticaret hacmimizin 2015 yılına kadar iki katına çıkmasını istiyoruz" -"Ticari ilişkilerimizi derinleştirmek istiyoruz"

İngiltere'nin Ticari Teşebbüslerinden Sorumlu Bakanı Michael Fallon, "Türkiye ile ticaretimizi iki katına çıkarma hedefimiz var. 2010 yılında 6 milyar pound olan (karşılıklı) ticaret hacmimizin 2015 yılına kadar iki katına çıkmasını istiyoruz" dedi.
     Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajsansı'nın, İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda düzenlediği basın sohbet toplantısında konuşan Fallon, Türkiye ve İngiltere arasındaki ticaret hacminin artırılması gerektiğini vurguladı.
     "Türkiye'de büyük İngiliz markaları var" diyen Fallon, Türkiye'de hali hazırda TESCO ve HSBC Bank gibi dünya devi şirketlerin aktif olarak bulunduğunu belirti.
     Fallon, "Ticari ilişkilerimizi derinleştirmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
     Toplantıya Bakan Fallon'un yanısıra Türkiye'de yatırım olan ya da ülkedeki yatırım ve işbirliği fırsatları ile ilgilenen önde gelen İngiliz şirketleri, Tesco/Kipa, Bilsar/Fred Perry, Hill International, Pera ve Populous şirketlerinin üst düzey yetkilileri katıldı.
    
     -Şirketler yatırım atağında-
    
     Bu arada, İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklamaya göre, Türk firması HDM Çelik Boru, İngiltere'nin Cardiff kentinde 7 milyon Pound değerinde bir imalat tesisi açacak. Bu fabrika ile şehirde 38 kişiye iş imkanı sağlamayı planlayan firma, ileride kapsamını genişletmeyi de hedefliyor. Açılacak olan yeni işler, idare, planlama ve lojistik rollerin yanı sıra nitelikli operatörlere iş imkanı sunacak.
     Bir West Midlands firması olan Concept Steels, İtalya, İspanya, Suudi Arabistan ve Hırvatistan gibi üçüncü ülke pazarlarına petrol, gaz ve petrokimyasal sanayiler için alaşım, egzotik metaller ve bileşenler ihraç etmek üzere Türk firması Vastas ile değeri şu an için 5 milyon Pound olarak belirlenen bir sözleşme imzalamaya karar verdi.
     Sektörünün liderlerinden olan Türk hastane grubu Florence Nightingale de Avrupa merkezlerini Londra'da açacak. Ayrıca proje yönetimi ve inşaat danışmanlık hizmetleri firması olan Hill International, 250 milyon Pound değerinde sözleşmeler imzalamak için yürüttüğü çabaların bir parçası olarak, bu Kasım ayının ilk haftalarında yeni bir Türkiye ve Orta Asya (Kafkasya) bölge ofisi açacak.
    
    
    

Bu haberi 89 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir