İngiltere Maliye Bakanı Osborne'dan bankalara uyarı: -"Büyük bankalar yeni kurallara uymazsa,…

  • Yazı boyutu
İngiltere Maliye Bakanı Osborne'dan bankalara uyarı:
  -"Büyük bankalar yeni kurallara uymazsa,…

İngiltere Maliye Bakanı Osborne'dan bankalara uyarı: -"Büyük bankalar yeni kurallara uymazsa, parçalanırlar" -Bankacılık Reformu Yasa Tasarısı gündemde

İngiltere Maliye Bakanı George Osborne, ülkedeki yeni bankacılık kurallarına uymamaları halinde büyük bankaların parçalanacağını belirtti.
     Osborne, İngiliz Parlamentosu'nda bugün görüşülecek Bankacılık Reformu Yasa Tasarısı öncesi yaptığı açıklamada, ülkedeki mevcut bankacılık sisteminin müşterilerin yararına çalışmadığını söyledi.
     İngiltere'de 2013 yılının bankacılık sisteminin yeniden ayarlandığı bir yıl olacağını dile getiren Osborne, "Böylece bankalar müşterileri için çalışacak, tam tersi olmayacak. Hatalar yapıldığında bunun faturası vergi ödeyenlere değil, bankalara kesilecek" dedi.
     Maliye Bakanı Osborne, bankacılık reformuyla yeni bir denetleyici gözlemcinin oluşturulacağını ve müşterilere istedikleri bankayı seçme hakkının verileceğini kaydetti.
     Büyük miktarlardaki banka işlemlerinin hızlı yapıldığını, ancak küçük işletmelerin para transferleri için günlerce beklediğini belirten Osborne, büyük bankaları yeni kurallara uymaya ve reformları uygulamaya da çağırdı.
     Bu arada, yeni yasayla müşterilere, bir hafta içerisinde bir bankadan diğerine geçme hakkı tanınacak. Reformlar çerçevesinde, yatırım bankalarıyla bireysel bankaların ayrı yöneticileri olacak ve ayrı işletilecek.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir