İngiltere Başkonsolosu Turner, GSO'yu ziyaret etti

  • Yazı boyutu
İngiltere Başkonsolosu Turner, GSO'yu ziyaret etti

İngiltere Başkonsolosu Turner, GSO'yu ziyaret etti

İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner ve beraberindeki heyet, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu'nu ziyaret etti.
     GSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkonsolos Turner ziyarette, Gaziantep'in tarihi dokusuna hayran kaldıklarını belirtti. Türkiye ekonomisini yakından takip ettiklerini ifade eden Turner, Avrupa Birliği sürecinde Türkiye'yi desteklediklerini bildirdi.
     Turner, İngiltere ile işbirliği yapmak isteyenlerin, İngiltere Ticaret Odası'nın internet sitesinden faydalanabileceklerini vurguladı.
     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da konuk heyete, Gaziantep'in sanayi ve ekonomik yapısıyla ilgili bilgi verdi.
     Gaziantep'in 2012 yılında yaklaşık 6 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiğini anımsatan Konukoğlu, 2023 yılında 30 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediklerini vurguladı.
     Sanayiciler olarak her zaman Gaziantep ve Türkiye'nin büyümesi için çalıştıklarını aktaran Konukoğlu, "Gaziantep çok hızlı gelişen bir şehir. 2023 yılında 350 bin kişiye istihdam sağlamayı ve tüm ülkelere ihracat yapmayı hedefliyoruz" ifadesini kullandı.
     Konukoğlu, İngiltere ile ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek adına yapılacak her türlü çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.
     GSO Başkanı Adil Konukoğlu, ziyaretin anısına Turner'e yöresel bakır işlemeli kahvedanlık hediye etti.
    
    
    

Bu haberi 446 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir