İngiltere Başbakanı Cameron: "Ekonomik olarak hesaplaşma zamanındayız. Ya batacağız, ya da…

  • Yazı boyutu
İngiltere Başbakanı Cameron: "Ekonomik olarak hesaplaşma
zamanındayız. Ya batacağız, ya da…

İngiltere Başbakanı Cameron: "Ekonomik olarak hesaplaşma zamanındayız. Ya batacağız, ya da yüzeceğiz" -"Zor zamanlar, çok çalışarak ve sorumluluk alarak atlatılabilir"

İngiltere Başbakanı David Cameron, ekonomik olarak "hesaplaşma zamanının" yaşandığını söyleyerek, "Ya batacağız, ya da yüzeceğiz" dedi.
     Cameron, lideri olduğu Muhafazakar Parti'nin Birmingham şehrindeki yıllık kongresinde konuştu.
     Konuşmasında hükümetinin ekonomi politikalarını savunan Cameron, "Bugün küresel bir yarış içerisindeyiz. Bu, bizim gibi ülkeler için hesaplaşma zamanı demek. Ya batacağız, ya da yüzeceğiz. Ya yapacağız, ya da reddedeceğiz" diye konuştu.
     İngiltere'nin bütçe açığını gidermek için kemer sıkma politikalarının süreceğini belirten Cameron, "Zor kararlar almazsak ve kararlılık ortaya koymazsak, İngiltere geçmişteki gibi olmayacaktır" dedi.
     Hükümetinin ekonomi politikasının işe yarayıp yaramadığına ilişkin ise Cameron, zararın tahmin edilenden daha kötü olduğunu ve ekonominin iyileşmesinin tahmin edildiğinden daha uzun süreceğini ifade etti.
     Muhalefetteki İşçi Partisi'nin ekonomik büyümeyi güçlendirmek için daha fazla borçlanma önerisine karşı çıkan İngiltere Başbakanı, "Bu, ekonomiye daha fazla zarar verecek ve insanları olumsuz etkileyecektir. Çok fazla harcadıkları ve çok fazla borçlandıkları için bu noktadayız" dedi.
     Ekonomik anlamda ülkesinin zor zamanlardan geçtiğini vurgulayan David Cameron, bu sürecin çok çalışarak ve sorumluluk alarak atlatılabileceğini kaydetti.
     Çift dipli resesyonda olan İngiliz ekonomisi üç çeyrektir daralırken, hükümet bütçe açığını gidermek için sosyal yardımlar başta olmak üzere birçok alanda daha fazla kesintiye gitmeyi planlıyor.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir