İngiliz ekonomisi geçen yılın son çeyreğinde yüzde 0,4 daraldı -Ülkede resesyon tahmin edilenden…

  • Yazı boyutu
İngiliz ekonomisi geçen yılın son 
çeyreğinde yüzde 0,4 daraldı
  -Ülkede resesyon tahmin edilenden…

İngiliz ekonomisi geçen yılın son çeyreğinde yüzde 0,4 daraldı -Ülkede resesyon tahmin edilenden daha derin

İngiliz ekonomisinin, geçen yılın son çeyreğine yüzde 0,4 daraldığı açıklandı.
     Ülkenin Ulusal İstatistik Kurumu (ONS), daha önce geçen yılın son çeyreğine ilişkin açıkladığı yüzde 0,3'lük daralmayı yeniden gözden geçirdi. Buna göre ekonominin son çeyrekte, yüzde 0,4 küçüldüğü belirlendi.
     Bu yılın ilk çeyreğine ilişkin ise bir değişiklik olmadı. Ülke ekonomisinin 2012'nin ilk çeyreğinde, yüzde 0,3 daraldığı açıklanmıştı.
     Ekonominin iki çeyrek üst üste daraldığının geçen Nisan ayında açıklanmasıyla, İngiliz ekonomisi yeniden resesyona girmişti.
     Yeni rakamlar, ONS'nin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) ile ilgili yaptığı tahminlerdeki üçüncü düzeltme oldu. Son rakamlar İngiltere'deki resesyonun sanılandan daha derin olduğunu ortaya koyarken, ülkede özellikle inşaat sektöründe yüzde 4,9'la keskin bir düşüş olduğu bildiriliyor.
     2009 yılında da resesyonda olan İngiliz ekonomisi, bir sonraki yıl resesyondan çıkmıştı. Ülkede 1975 yılından bu yana ilk kez "çift dipli resesyon" yaşanırken, ülkenin ekonomisi geçen yıl yüzde 0,5 büyümüştü.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir