iNEER "Mühendislik Eğitimi ve Araştırmada Liderlik Ödülü" -Uluslararası Mühendislik Eğitimi ve…

  • Yazı boyutu
iNEER "Mühendislik Eğitimi ve Araştırmada Liderlik Ödülü"
  -Uluslararası Mühendislik Eğitimi ve…

iNEER "Mühendislik Eğitimi ve Araştırmada Liderlik Ödülü" -Uluslararası Mühendislik Eğitimi ve Araştırma Teşkilatı'nın (İNEER), "Mühendislik Eğitimi ve Araştırmada Liderlik Ödülü'nü, TOBB ETÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Kakaç'a verdiği bildirildi

Uluslararası Mühendislik Eğitimi ve Araştırma Teşkilatı'nın (iNEER), "Mühendislik Eğitimi ve Araştırmada Liderlik Ödülü'nü bu yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Sadık Kakaç'a verdiği bildirildi.
     TOBB ETÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, "ısı transferi" alanındaki 3 kitabı halen ABD üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine okutulan Kakaç'a, bu ödül mühendislik eğitimine hizmetlerinden dolayı verildi.
     Kakaç'ın ödülünü yarın Finlandiya'nın Turku kentinde düzenlenecek törenle alacağı bildirildi.
     Sadık Kakaç, buzdolabı ve otomobil gibi araç ve eşyalardan, nükleer santrallerdeki üretim süreçlerine kadar birçok alanda ısı transferinin esasları üzerindeki araştırma ve ders kitaplarıyla tanınıyor. Kakaç'ın uluslararası çapta 13 ödülü bulunuyor.
     Uluslararası işbirliği ile öğretme ve öğrenme konularında karşılıklı ilerlemeyi teşvik etmek için dünya mühendislik topluluğu tarafından oluşturulan küresel bir meslek örgütü olan iNEER, bilgi paylaşımı yoluyla uluslararası anlayış ve ortaklığın gelişmesini teşvik ediyor. Merkezi ABD Maryland'de olan, kar amacı gütmeyen bir kurum olan iNEER, web sitesi, arşivli yayınlar, elektronik iletişim sistemi ve çeşitli konferanslar, çalıştaylar ile bağlantılı olarak çalışmalarını devam ettiriyor. iNEER'in toplam 98 ülkede 38 bin üyesi bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir