İMO Yönetim Kurulu: -"Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler…

  • Yazı boyutu
İMO Yönetim Kurulu:
  -"Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde 
  yapılan değişiklikler…

İMO Yönetim Kurulu: -"Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler iptal edilmeli"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yönetim Kurulu, Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişikliklerin iptal edilmesi gerektiğini savundu.
     İMO Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu yönetmelik değişikliğiyle yapım işinde ihaleye girecek olan firmaların sürekli mühendis çalıştırma zorunluluğunun ortadan kaldırıldığı ifade edildi.
     Değişiklikle, ihaleye girecek firmanın ekonomik ve mali yeterlilikleri yanında, teknik anlamda da yeterliliğinin değerlendirilmesi için istenen "anahtar teknik personel" belgesi zorunluluğunun kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, böylece bir yandan firmanın yapım işlerinde iş bitirme konusunda teknik yeterliliği sorgulanılır hale getirilirken, bir yandan da işsizler ordusuna yeni mühendislerin katılmasının önünün açıldığı ileri sürüldü.
     Bu sürecin, güvencesiz mühendislerin yanı sıra güvensiz yapılara da neden olacağı belirtilen açıklamada, 1 Eylül'de yürürlüğe girecek değişikliklerin derhal iptal edilmesi gerektiği ifade edildi. Açıklamada, teknik eleman istihdamını ve niteliğini artırıcı önlemler getirilmesi istendi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir