İMKB sınırlı da olsa yükselişle kapatarak rekorlara devam etti

  • Yazı boyutu
İMKB sınırlı da olsa yükselişle kapatarak rekorlara devam etti

İMKB sınırlı da olsa yükselişle kapatarak rekorlara devam etti

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi günü dünkü kapanışa göre 96,92 puanlık yükselişle tarihinin en yüksek kapanışı olan 86.437,89 puandan tamamladı.
     Endeks gün içinde tarihinin en yüksek seviyesi olan 86.787,15 puana kadar yükseldikten sonra gelen kar satışları ile en düşük 85.783,11 puana gerilese de son yarım saatte gelen alımlarla günü yükselişle tamamladı.
     İMKB'de hisse senetleri dünkü kapanışa göre ortalama yüzde 0,11 oranında değer kazanırken toplam işlem hacmi 3,7 milyar lira oldu. Endeksin lokomotifi görevini gören bankacılık sektör endeksinin yüzde 0,12, holding endeksinin ise yüzde 0,83 oranında değer kaybetmesine rağmen endeksin ulaştırma sektörü ve gayrimenkul sektörü hisselerinin hızlı yükselişi ile dengelenmesi dikkati çekti.
     Analistler kar satışlarının 86.000 - 86.500 aralığında kademeli olarak etkisini artırdığını, buna rağmen düşüşlerin sınırlı kaldığını belirtiyor. Yükseliş isteğinin yabancı ilgisiyle paralel olarak devam ettiğine değinen analistler 85.900 seviyesinin yarın da kritik destek olarak takip edileceğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir