İMKB Pay Senedi Repo Pazarı yarın açılıyor

  • Yazı boyutu
İMKB Pay Senedi Repo Pazarı yarın açılıyor

İMKB Pay Senedi Repo Pazarı yarın açılıyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Pay Senedi Repo Pazarı yarın faaliyete geçecek.
     Yapılan açıklamaya göre, İMKB Borçlanma Araçları Piyasası bünyesinde açılacak olan pazarda, organize piyasa içerisinde şirket payları üzerinde repo yapılmasına ve sonrasında bu payların alıcıya teslim edilmesine imkan sağlanması amaçlanıyor.
     Pay Senedi Repo Pazarı'nda, Pay Piyasası Ulusal Pazarı'nda işlem gören İMKB 30 Endeksine dahil A grubunda yer alan paylar repo işlemlerine konu olabilecek. Pazar'da işlem yapmaya yetkili kuruluşlar kendilerinin ihraç ettikleri paylar üzerinde sadece müşterileri hesabına repo işlemi yapabilecek.
     Pay Senedi Repo Pazarı'nda emirler, Limitli Emir ve Piyasa Emri şeklinde minimum emir büyüklüğü ve katları şeklinde 2 iş gününe kadar başlangıç valörlü olarak verilebilecek. Pazara iletilen emirlerde pay fiyatları emri ileten aracı kuruluş tarafından belirlenecek, ancak fiyat Pay Piyasası'nda geçerli olan alt-üst fiyat limitleri içerisinde kalacak.
     Herhangi bir nedenle Pay Piyasası'nda işlemlerin durması halinde, Pay Senedi Repo Pazarı'nda da işlemler durdurulacak. Pay Piyasası'nda işlem sırası geçici olarak durdurulan payın, işlem sırası yeniden açılıncaya kadar Pay Senedi Repo Pazarı'nda da repo işlemleri durdurulacak.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir