İMKB kısa vadede "ya tamam ya devam" noktasında

  • Yazı boyutu
İMKB kısa vadede "ya tamam ya devam" noktasında

İMKB kısa vadede "ya tamam ya devam" noktasında

Piyasalarda dün genel olarak yatay banttaki hareketin devam ettiği ve yükseliş trendlerinin korunmaya çalışıldığı görüldü.
     ABD'de Dow Jones endeksi günü hemen hemen önceki kapanış seviyesi olan 13.175 puandan kapatırken, Almanya'da DAX endeksi benzer bir şekilde önceki kapanış seviyesini korudu. Piyasalarda küresel ekonomik aktiviteye yönelik olumsuz söylemlerin her geçen gün biraz daha yükseldiği dikkati çekse de gerek emtia piyasası gerekse avro/dolar paritesinin seyri risk iştahının devam ettiğini işaret ediyor.
     Dün Brent petrolü ABD petrol stokları verisinin beklentilerden az olması ve özellikle Kuzey Denizi petrol arzına yönelik endişelerle 113 doların üzerine yükselse de gün sonunda 112 dolar seviyelerinde dengelendi. Avro/dolar paritesinin 1,2330 direncinin üzerinde yükseliş isteğini koruduğu, ancak 1,2450 seviyesini aşamadığı görülüyor. Analistler 1,2450 direncinin aşılması durumunda 1,2700 seviyelerinin tekrar gündeme gelebileceğini belirtiyorlar.
     Yurt içinde ise İMKB 100 endeksinin 64.700 desteğine kadar geri çekildiği görüldü. Analistler 64.700 desteğinin kırıldığı teyit edilirse stop emirlerin de devreye gireceğini ve satış baskılarının artabileceğini kaydediyorlar. İçinde bulunduğu son yükseliş dalgasının yüzde 50'lik düzeltme seviyesi ve 24 Temmuz'da başlayan yükseliş trendinin alt bandının 64.700 seviyelerinden geçtiğine dikkati çeken analistler yükseliş trendinin korunması anlamında bu desteğin kritik öneme sahip olduğunu kaydediyorlar.
    
     Piyasaların bugün takip edeceği veriler şöyle:
     11.00 ECB Ağustos Raporu
     11.00 İtalya Dış Ticaret Dengesi Haziran
     11.30 İngiltere Dış Ticaret Dengesi Haziran
     15.30 ABD Dış Ticaret Dengesi Haziran
     15.30 ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları
     17.00 ABD Toptan eşya stokları Haziran
    
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir