İMKB ile Bahreyn Borsası arasında mutabakat zaptı imzalandı -İMKB Başkanı İbrahim Turhan:…

  • Yazı boyutu
İMKB ile Bahreyn Borsası arasında mutabakat zaptı imzalandı
  -İMKB Başkanı İbrahim Turhan:…

İMKB ile Bahreyn Borsası arasında mutabakat zaptı imzalandı -İMKB Başkanı İbrahim Turhan: -"Mutabakat zaptının teknolojik gelişim, karşılıklı personel eğitimi ve her iki tarafın yatırımcılarına yeni ortak ürünler sunmak başta olmak üzere, birçok konuda borsalarımız arasındaki işbirliğini güçlendireceğine inanıyorum"

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ile Bahreyn Borsası arasında mutabakat zaptı imzalandı.
     Ceylan InterContinental Oteli'nde düzenlenen 3. İstanbul Finans Zirvesi'nde, İMKB Başkanı İbrahim Turhan ile Bahreyn Borsası Başkanı Fouad A. Rahman Rashid tarafından imzalanan Mutabakat Zaptı, iki borsa arasındaki mevcut işbirliğinin geliştirilmesini ve her iki piyasanın katılımcıları için yeni yatırım olanakları sunulmasını öngörüyor.
     İmza töreninde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray da Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) Başkan Yardımcısı olarak hazır bulundu.
     Mutabakat zaptının imza töreninde konuşan İMKB Başkanı Turhan, İstanbul Borsası olarak, Körfez ülkeleriyle ilişkilere özel önem verdiklerini belirterek, "Bölgenin, borsamızın geleceğinde önemli bir rol oynayacağını öngörüyoruz. Dolayısıyla da bugün, bölgenin lider piyasası Bahreyn Borsası ile bu mutabakat zaptını imzalamaktan son derece memnunuz" dedi.
     Turhan, imzalanan mutabakat zaptının teknolojik gelişim, karşılıklı personel eğitimi ve her iki tarafın yatırımcılarına yeni ortak ürünler sunmak başta olmak üzere, birçok konuda iki borsa arasındaki işbirliğini güçlendireceğine inandığını ifade etti.
     Bahreyn Borsası Başkanı Fouad Rashid ise "Bahreyn ve İstanbul borsalarının, ortak çıkarları doğrultusunda çeşitli alanlarda işbirliği yapma niyetlerini somut olarak ortaya koyan bu mutabakat zaptını imzalamaktan memnunuz" diye konuştu.
     Bu mutabakat zaptının Bahreyn Borsası'nın sermaye piyasalarını önde gelen borsalarla işbirliği yapmak ve bilgi, deneyim ve uygulamalarını paylaşmak suretiyle geliştirme stratejisiyle de uyum içinde olduğunu kaydeden Rashid, "İMKB ile imzaladığımız mutabakat zaptını, borsalarımız arasında kurulacak uzun vadeli ve yakın işbirliğinin başlangıcı olarak değerlendiriyoruz" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir