İMKB haftayı 78.000 puanın üzerinde tamamladı

  • Yazı boyutu
İMKB haftayı 78.000 puanın üzerinde tamamladı

İMKB haftayı 78.000 puanın üzerinde tamamladı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi haftalık bazda değer kaybını 4. haftaya taşısa da bugün dünkü kapanışa göre 500,90 puanlık yükselişle 78.081,40 puandan tamamladı.
     İMKB'de hisse senetleri dünkü kapanışa göre yüzde 0,65 oranında değer kazandı, haftalık bazda ise yüzde 0,77 oranında düşüş kaydetti. Hafta boyunca sert satış baskılarıyla hızlı bir şekilde değer kaybeden banka hisselerinde dün ikinci seans ve bugünün tamamında etkisini artıran tepki alımlarının, endeksin yükselişinde en önemli etken olduğu görüldü.
     Bankacılık endeksi dünkü kapanışa göre yüzde 1,07 oranında değer kazandı, holding hisselerinin ortalama yükselişi ise yüzde 0,05 ile sınırlı kaldı.
     Analistler, önümüzdeki hafta Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı ve kararlarının takip edileceğini, yurt dışında ise hızlı bir şekilde düşüşe geçen altın ve petrol fiyatlarının seyrinin ve diğer piyasalara olan etkisinin izleneceğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir