İMKB, endeks opsiyon sözleşmeleriyle ilgili teste başlayacak

  • Yazı boyutu
İMKB, endeks opsiyon sözleşmeleriyle ilgili teste başlayacak

İMKB, endeks opsiyon sözleşmeleriyle ilgili teste başlayacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) nisan ayı içerisinde işleme açılması planlanan endeks opsiyon sözleşmeleri ile ilgili sistem testleri gerçekleştirecek.
     İMKB Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) Müdürlüğü tarafından yayımlanan genel mektupta, nisan ayı içerisinde işleme açılması planlanan endeks opsiyon sözleşmeleri ile ilgili hazırlık çalışmaları kapsamında üyeler ve Takasbank katılımı ile 21 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında gerçek piyasa işleyişine yakın bir şekilde işlem gününün her gün değişeceği, gün sonu işlemleri, veri tabanına yükleme ve Takasbank'ta kullanım işlemlerinin gerçekleştirileceği bir yapıda sistem testleri gerçekleştirileceği bildirildi.
     VİOP'ta halen İMKB Pay Piyasası'nda işlem gören 10 adet pay senetleri opsiyonlar sözleşmeleri işlem görüyor. İMKB yönetimi daha önce endeks opsiyon sözleşmelerinin Nisan ayında işlem görmesi için çalışmalara başlandığını duyurmuştu.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir