İMKB'de yükseliş genele yayılıyor

  • Yazı boyutu
İMKB'de yükseliş genele yayılıyor

İMKB'de yükseliş genele yayılıyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi banka hisselerinin iki gün aradan sonra tekrar güçlenmesiyle bu dakikalarda önceki kapanışa göre yaklaşık yüzde 1 yükseliş kaydederken, diğer hisselerinde yükselişe benzer oranlarda katılması dikkati çekiyor.
     Son iki işlem gününde kar satışları ve Halkbank'ın kamuya ait hisselerinin halka arz edileceği haberi ile satıcılı seyreden banka hisselerinin bugün tekrar endeksin lokomotifi görevini üstlendiği görülüyor.
     Bankacılık endeksi bu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 1,20 oranında yükseliş kaydederken, dünün lokomotifi holding hisseleri yüzde 1,02 ve sınai endeks ise yüzde 0,80 oranında yükseliş kaydetti.
     Analistler önceki yükselişlerden farklı olarak bugün yükselişin genele yayıldığını belirtiyor. İMKB 100 endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,99 oranında yükselişle en yüksek 70.462,84 puanı görürken, İMKB 30 endeksi yüzde 1,06 ve İMKB tüm endeksi de yüzde 0,96 yükseliş kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 100 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir