İMKB'de rekorlara devam

  • Yazı boyutu
İMKB'de rekorlara devam

İMKB'de rekorlara devam

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi dünkü kapanışa göre 778,11 puanlık yükselişle tarihinin en yüksek kapanış rekorunu 84.860,26 puana geliştirdi.
     İMKB'de hisse senetleri ortalama yüzde 0,93 oranında değer kazanırken toplam işlem hacmi 3,7 milyar lira oldu. Endeks en düşük 84.294,67 puanı görürken tarihinin gördüğü en yüksek seviye rekorunu da 85.395,19 puana taşıdı.
     İMKB'de banka hisseleri ortalama yüzde 1,19 oranında değer kazanırken özellikle Akbank hissesinin yüzde 3,37 oranında prim yapması dikkati çekti. Holding hisseleri de ortalama yüzde 1,57 oranında yükseliş kaydetti.
     Analistler bile "İMKB neden yükseliyor"sorusuna cevap ararken bulunabilen en makul cevaplar, Türkiye'nin ikinci bir kredi derecelendirme kuruluşundan "yatırım yapılabilir" notu alacağı ve İmralı görüşmelerinin pozitif yönde sonuçlanacağı beklentisinin fiyatlanıyor olması.
     Endeksin teknik olarak dolar bazlı zirvesine doğru tırmanışını devam ettirdiğini belirten analistler, bugünkü 48.354 puandan yapılan kapanışın buna işaret ettiğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 119 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir