İMKB'de Moody's hayal kırıklığı satış baskısını artırdı

  • Yazı boyutu
İMKB'de Moody's hayal kırıklığı satış baskısını artırdı

İMKB'de Moody's hayal kırıklığı satış baskısını artırdı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi Moody's'in, telekonferans öncesi gönderdiği mailde Türkiye'nin notunu artırmadığını açıklaması ile 82.530,12 puana kadar geriledi.
     Moody's gönderdiği Türkiye değerlendirmesinde özet olarak, cari açık sorununun azaltılması yönünde adım atılmaya devam edilirse not artırımının söz konusu olabileceği belirtilirken, şu anki durumda not değişikliğine gitmedikleri kaydedildi.
     Açıklamaların ardından artan satış baskısı ile İMKB 100 endeksi en düşük 82.530,12 puana geriledikten sonra şu dakikalarda cuma günü kapanışına göre yüzde 2,62 kayıpla 82.500 üzerinde tutunma çabasında.
     Garanti Yatırım Ekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, Moody's'in açıklamalarıyla ilgili olarak yeni bir gelişme olmadığını, daha önceki açıklamaların tekrarı niteliğinde olduğunu belirtti.
     Altınsaç, kurum olarak 2013 yılında Türkiye'nin Fitch dışındaki diğer derecelendirme kuruluşları tarafından da yatırım yapılabilir seviyeye çekileceği yönündeki beklentilerini koruduklarını ifade etti.
     Teknik analistler ise endeksin sert yükselişinin ardından not artırım haberi gelmemesinin satış baskılarını artırdığına değinerek teknik olarak 82.500 ve 81.900 seviyelerinin altında kademeli olarak satış baskılarının devam edebileceğini tahmin ediyor.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir