İMKB'de 72 bin puanın altında satış baskıları artıyor

  • Yazı boyutu
İMKB'de 72 bin puanın altında satış baskıları artıyor

İMKB'de 72 bin puanın altında satış baskıları artıyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi gelen tepki alımlarıyla 72.000 puanın üzerine çıkamamasının ardından satış baskılarının artmasıyla 71.500 puanın altına kadar geriledi.
     Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan, Rekabet Kurumu'nun bankalara çok yüksek tutarlarda ceza kesebileceği haberlerinin banka hisselerinde satışa neden olduğunu ve bunun da endeksi olumsuz yönde etkilediğinin görüldüğünü belirterek sözlerine şöyle devam etti:
     "Her ne kadar satışlarda Rekabet kurumu haberlerinin etkili olduğu düşünülse de ben banka hisselerinde ve endeksteki düşüşte asıl nedenin kredi derecelendirme kuruluşlarının değerlendirmesi öncesinde risk azaltma ve kar realizasyonu satışlarının etkili olduğunu düşünüyorum."
     Bankacılık endeksi şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 2,23 oranında değer kaybederken, endeks üzerinde ağırlığı yüksek İş Bankası (C) yüzde 3,59 ve Garanti Bankası yüzde 1,84 oranında düşüş kaydetti.
     İMKB 100 endeksi ise en düşük 71.488 puanı gördükten sonra şu dakikalarda 71.500 - 71.700 bandında dengelenme çabasında.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir