İMKB'de 71.500 desteği şimdilik çalışıyor -Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni Serhan…

  • Yazı boyutu
İMKB'de 71.500 desteği şimdilik çalışıyor
  -Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni Serhan…

İMKB'de 71.500 desteği şimdilik çalışıyor -Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni Serhan Yenigün: -"Borsada kar satışları için aranan bahane bulundu"

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi 71.488 puana kadar geriledikten sonra şu dakikalarda satışların etkisini azaltmasıyla 71.500 desteği üzerinde dengelendi.
     AA muhabirine İMKB'deki düşüşe ilişkin değerlendirme yapan Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni Serhan Yenigün, "İMKB'de zaten Fitch odaklı beklentiler ile yaşanan rallide tarihi zirvenin aşılmasının ardından bir miktar güç kaybı görüyorduk. Kar satışları için aranan bahane, bu sabah medyada yer alan ve Rekabet Kurumu'nun bazı bankalara yüksek cezalar verebileceğine yer veren haberler ile bulunmuş oldu" dedi.
     Bununla beraber sabah saatlerinden bu yana baskı altında kalan İMKB bankacılık Endeksi'nin yüzde 2'nin üzerinde düştüğünü, İMKB Sanayi Endeksinin ise yüzde 0,70 gerilediğini hatırlatan Yenigün, "İMKB 100 Endeksi'nin de 72 binin altına gerilemesine neden olan bu düşüşün teknik olarak bir sonraki hedefi, diğer bir ifadeyle ilk destek bulabileceği seviye 71.300 düzeyi" diye konuştu.
     Yenigün, "Ancak, Fitch'den kredi notu artırımı değil de, sadece not görünümünün durağandan pozitife yükseltilmesi şeklinde bir karar gelirse, İMKB'nin buna ilk tepkisinin yine satış yönlü olacağını ve endeksin 70 binli seviyelere geri çekilebileceğini düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir