İMKB Başkanı İbrahim Turhan: -"Halka arzlarla yılbaşından bu zamana kadar 28,2 milyar lira…

  • Yazı boyutu
İMKB Başkanı İbrahim Turhan:
  -"Halka arzlarla yılbaşından bu zamana kadar 
  28,2 milyar lira…

İMKB Başkanı İbrahim Turhan: -"Halka arzlarla yılbaşından bu zamana kadar 28,2 milyar lira kaynak sağladık"

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası(İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, halka arzlarla yılbaşından bu zamana kadar toplam 28,2 milyar lira kaynak sağlandığını bildirdi.
     Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret AŞ'nin halka arzı dolayısıyla İMKB'de düzenlenen törende konuşan Turhan, 2012 yılında, pay piyasasında 14, Gelişen İşletmeler Piyasası'nda 8 şirket olmak üzere toplam 22 şirketin halka arzını gerçekleştirdiklerini belirterek, bu halka arzlardan yılbaşından bu zamana kadar toplam 28,2 milyar lira kaynak sağlandığını aktardı.
     Ayrıca, 2012 yılında SPK kaydında olup, İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayan Jantsa dahil 3 şirketin ve Serbest İşlem Platformu'nda işlem görmeye başlayan 12 şirketin bulunduğunu kaydeden Turhan, "Hepsiyle birlikte baktığımız zaman çok ciddi bir hasılat elde edildiğini görüyoruz. Aynı zamanda özel sektör borçlanma araçlarının işlem görmesi söz konusu. 125 adet borçlanma aracı ihracı gerçekleştirildi" diye konuştu.
     Turhan şöyle devam etti:
     "Bu rakam Türkiye'nin ekonomik büyüklükleriyle, şirketleriyle, finansal sektörünün büyüklükleriyle mukayese edildiği zaman önemli olmayabilir fakat bunu ben uzun sürecek bir yürüyüşün ilk adımları olarak görmemiz gerektiği kanaatindeyim."
     Konuşmaların ardından çalınan gong ile Jantsa hisseleri İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başladı.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir