İMKB, banka hisselerine gelen alımlarla pozitif ayrıştı -Hisse senetleri ortalama yüzde 1,10 değer…

  • Yazı boyutu
İMKB, banka hisselerine gelen alımlarla pozitif ayrıştı
  -Hisse senetleri ortalama yüzde 1,10 değer…

İMKB, banka hisselerine gelen alımlarla pozitif ayrıştı -Hisse senetleri ortalama yüzde 1,10 değer kazandı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi ortalama yüzde 2,30 oranında yükselen banka hisselerinin etkisiyle günü artıda tamamladı.
     Endeks günü dünkü kapanışa göre 844,01 puanlık yükselişle 77.514,33 puandan tamamlarken ikinci seansta, ilk seans kapanışına göre 1.293,38 puan değer kazandı. Güne küresel piyasalara paralel olarak düşüşle başlayan İMKB'de endeks, en düşük gördüğü 75.831,20 puan seviyesinden banka hisselerine gelen güçlü alışlarla yükselişe geçti ve en yüksek 77.955,93 puanı gördü.
     Hisse senetleri ortalama yüzde 1,10 değer kazandı.
     Bankacılık endeksi, bankaların Rekabet Kurulu'nda yaptıkları sözlü savunmanın ikinci gününde de pozitif seyretti ve güçlü alışlarla yüzde 2,30 oranında değer kazandı.
     Bankaların, hisse bazında yüzde 3'leri aşan yükselişlerine rağmen holding endeksinin sadece yüzde 0,17 oranında değer kazanması dikkati çekti.
     Küresel piyasalarda ise ABD'de Fed Başkanı Ben Bernanke'nin Senato'da yaptığı konuşmada parasal genişlemenin yüksek işsizlik ve düşük enflasyon sürdükçe devam etmesi gerektiği pozitif algılanırken, parasal genişlemenin oluşturacağı risklerin takip edildiği yönündeki söylemlerinin ise bu pozitif algıyı tersine çevirdiği görülüyor.
    
    
    

Bu haberi 203 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir